| STÍNADLA | VEČER SVĚTEL |
Bohousek
Rubriky
Bohoušek doporučuje
Stinadla.cz ADAM
iKlubovna Bohumil Konečný - Bimba
Jaroslav Foglar - Jestřáb Foglarovec
Douhodobka - Tisíc mil k Wichkitatu magazín eKamarád
Bohoušek.cz Dětská seznamka
Stránky SPJF www.Borovice.cz

Menhartovy stránky
Zóna Pražské pobočky SPJF
Další odkazy - připravujeme

WebArchiv - archiv českého webu
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv
Nejčtenější
iSBERAC.cz
Chyba: nepodatrilo se nacist zdroj...
  Důležité!
Pražské podzemí

Komentáře

ke článku: Není recenze jako recenze
ze dne 22.10.2017, autor článku: Luboš Trkovský

Komentář ze dne: 23.10.2017 07:45:55     Reagovat
Autor: - Ivo Fencl (Ivo.Fencl@iol.cz)
Titulek: Reakce Iva Fencla
Na webu je článek o prvním vydání raných Ladových komiksů, kde dosáhla tendence, kterou Petr Vyleta kritizuje, vrcholu (před lety). Uvědomil jsem si to a odmítám podezření, že podobně „recenzuji“ pořád. Reakce na PV je tady: http://literarky.cz/blogy/ivo-fencl/24973-obrana-p roti-petru-vyletovi-jeho-trapi-me-lanky-o-foglarov skych-sbornicich. Problém má dvě části. 1. Je fér knihu, nebo její notnou část, PŘEVYPRÁVĚT? 2. Jde nejmenovat autora zdroje? A tady je jasné, že je povinné a samozřejmé původního autora jmenovat u všech citací, avšak i u převyprávění. Pokud mi to u objevů Petra Vylety někde uniklo, je to špatné. A pokud bych „dělal“ jen převyprávění, bylo by to taky špatné. Paušálně to posuzovat nejde, případ od případu ano.

Komentář ze dne: 25.10.2017 17:40:13     Reagovat
Autor: - JIŘÍ ZACHARIÁŠ-PEDRO (@)
Titulek:
Nehodlám vstupovat do debaty o srozumitelnosti psaného projevu pana Ivo Fencla, jakkoliv s ním mám jisté problémy, potom, co se mi odkudsi, od někoho, občas dostane do ruky. O případu jeho tzv. „obrany“ proti Petru Vyletovi se však zmínit musím. Ta totiž nese všechny znaky chování, jimž šéf Rychlých šípů říkával nečestné a nesportovní a my, vychovávání v letech socialismu, jim říkali poněkud drsněji křiváctví. Pan Sýs, šéfredaktor literární přílohy Haló novin LUK, totiž panu Fenclovi poslal písemný rozhovor Luboše Trkovského s Petrem Vyletou. Rozhovor, který teprve hodlal pan Sýs otisknout, následně pak reakci pana Fencla na něj. Pan Fencl však neudržel v pochvě meč perem posedlého muže a nechal uveřejnit svou odpověď na zmíněný rozhovor v Literárkách, aniž by tento ještě spatřil světlo světa!! V podstatě stejně podivně a smutně se žel zachovala i redakce Bohouška spěchající Fenclovu reakci přinést svým čtenářům. Aniž by se o původní zdroj Fenclovy reakce zajímala, aniž by slůvkem zmínila, že vlastně neví, proti čemu se pan Fencl „brání“.

Tož tak přátelé. Jiří Zachariáš - Pedro

Komentář ze dne: 26.10.2017 13:24:17     Reagovat
Autor: - (@)
Titulek:
Rovněž velice, převelice nerad vstupuju do této diskuse. Leč, chtě nechtě, musím se jako věrný čtenář Bohouška postavit nyní na jeho stranu, proti poznámce Jiřího Zachariáše, že Bohoušek "překotně" přetiskl odkaz na Fenclovu recenzi.
Bohoušek ale neudělal nic zlého! Udělal jen to, že na základě v podstatě běžně dostupného monitoringu médií přinesl čtenářům informaci, že Literárky otiskly článek, který byl monitoringem vygenerován na základně automaticky uloženého požadavku s vyhledávacím heslem Foglar. Tedy Bohoušek neudělal nic nekalého, a naopak dokázal, že pružně pracuje s dnes už běžným informačním systémem. Ten je standardně využíván redakcemi médií, veřejnými i soukromými institucemi a dokonce i mnoha zájemci-jednotlivci z řad lidu. Stačí se zaregistrovat, případně si tuto službu zaplatit - a už víte každý den, co se kde v novinách ohledně Foglara šustlo.
I ze serveru Bohoušek či z iKlubovny je zřejmé, že s monitoringem pracují běžně také představitelé SPJF jako pražský Menhart či brněnský Čáp… A Bohoušek jakbysmet.
Takže, neměl být naopak kritizován daný monitoring médií, že překotně do svého systému zařadil recenzi, která "předběhla dobu"?
Nebo neměly by spíš být kritizovány za "překotnost" samotné Literárky, že se nezeptaly svého autora, zda nerecenzuje něco, co ještě není??
Anebo za vše zlo může jen a pouze zloduch Fencl?
A co si takhle takhle posvítit i na pana Sýse – jeho naopak pranýřovat za "pomalost", že místo toho, aby co nejdříve zveřejnil v LUKu článek pana Vylety, posílá polotovary kdekomu…
A to, že pan Fencl je „rychlý střelec“, a třímá v ruce rychlé pero, co na tom? Prostě, holt, už někdo takový je: čte, sedne a píše.
Atd., atd., atd. – ale to bychom byli jako klaun Luděk Sobota, který v jakémsi silvestrovském pořadu děkoval za cosi kdekomu: rodičům, prarodičům, praprarodičům…, pak divákům v sále v první řadě, druhé řadě, šestnácté řadě…

Komentář ze dne: 26.10.2017 23:30:13     Reagovat
Autor: - Tetka z Hoštic (@)
Titulek: Už se perou...
""Už se perou! Už se perou! Já to řikala vod začátku, že si čumáky rozbijou!!! ....
(Slunce nad zátokou, seno z Jeřábkovy louky - a pár pořádných facek)

Komentář ze dne: 01.11.2017 07:23:36     Reagovat
Autor: - Ivo Fencl (Ivo.Fencl@iol.cz)
Titulek: Je nutné referovat o všem, co přečtu?
Máma nám v dětství řekla, abychom si já a sestra založili deníky. Taky nám řekla, abychom si založili čtenářské deníky. Poslechl jsem a není sporu, že se čtyřicet let nato blíží mé referování o tom, co jsem četl, podobným záznamům. Nepíšu pro peníze. Bojím se, že když nevyprodukuji článek, dost z přečteného zapomenu. A taky je to tak. Sem tam o něčem přečteném nenapíši a pamatuji si méně. Ale je fakt, že i rád publikuji. Ani to nedělám pro peníze. Kdybych jich měl víc, asi bych za možnost publikovat občas i platil. Když ovšem nepíšete pro peníze, chcete o to víc svobody. Vadí vám omezování, přílišná pravidla, konvence. Není fér mi třeba diktovat, kde smím publikovat. Mám jisté názory a uveřejním-li text v Parlamentních listech, Haló novinách, na Rozhledně, kdekoli, tak se to médium stane pro tu chvíli zdrojem mých názorů a to, co tam píší jiní, je mi jedno. To nejsou má díla. Ale to odbočuji. O Sbornících foglarovců jsem referoval nadšeně, se zájmem a většinou zadarmo. Jestliže pak někdo napíše, že by můj článek neměl existovat, samo sebou to beru jao omezení svobody. Sám jsem těmi články ničí svobodu neomezil a nikomu neberu, že je objevitel. A jestliže existuje pravidlo, za jehož porušení nebudu trestně stíhán, a to pravidlo stojí na hlavě, nelze ho než se samozřejmostí ignorovat. K saku lze nosit džíny a se ženou jistě mohu žít bez papírů. Atd.

Komentář ze dne: 01.11.2017 10:28:21     Reagovat
Autor: - Lesy (@)
Titulek: Piš, Ivo, piš!
Říká se, že v době Egona Ervína Kische čekaly zástupy čtenářů novin na jeho další články. Sami čtenáři prý dávali Kischovi podněty se slovy "O tom napiš, Kischi"" Takže výzva pro Iva Fencla: Piš svobodně dál, Ivo. O sbornících foglarovců či čemkoliv jiném.Nehleď na škarohlídy. Piš, Ivo, piš!

Foglarovské výroky
"Pomóóc --- spadl na mne meteor, či kýho výra... Dusí mne to, škrtí mne to... To není přece samosebou... Pomóóc..." - Básnidlo z Ostříží družiny.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
Další "utajený" strom Gingo
"...roste v centru Prahy, ve vnitrobloku, na zahradě nejmenované střední školy. Je na něm natlučena cedulka s označením d ... "
Po stopách Jaroslava Foglara (2) - Gingo, symbol Stínadel
Poznámka k "memoriálu"
"Je bezesporu dobrým a záslužným počinem, že se najdou organizátoři soutěží ve vyjímání ježka z klece - jakou bude i aviz ... "
Memoriál Jana Tleskače 2018
Všední den? Výhoda či nehoda?
"Vždy jsem bojoval za to, aby se akce co nejvíce konaly o víkendu a mohli se tak zúčastnit i mimopražští (jednotlivci, ro ... "
Memoriál Jana Tleskače 2018
Postavou Žižkovského betlému je také A. B. Svojsík
"K článku Michala Beránka je dobré ještě přidat doplňující informaci, že postavou Žižkovského betlému je také zakladatel ... "
Co dělají Rychlé šípy a Jan Tleskač na Žižkově? Jsou v betlémě!
Pražské podzemí ve foglarovkách a ve skutečnosti
"Akce je nabízena již od 16. prosince a je vyprodaná, ale občas se objeví několik volných míst za nevyzvednuté rezervace ... "
Pražské podzemí ve foglarovkách a skutečnosti
Kdo šetří... může mít na charitu
"Kdo šetří, má nejen za tři - ale z ušetřené částky může také podpořit dobrou věc, například přispět na výcvik asistenční ... "
Tříkrálová cukrárna 2018
Večer světel
"se nám líbil, zvládli to i kluci, ale jim už ty proslovy připadaly moc dlouhé. Potom jsme ale obešli okolní uličky a z v ... "
Veřejný Večer světel - Praha, 17. 12. 2017 - foogalerie
Bylo to zajímavě
"natočené. Poměrně hezké záběry na zátoku, památník cudně za větví. Osobně jsem ocenil originální nápad s kanceláří Gryga ... "
TV Nova 3. 12. 2017: Dáma a Král - Smrt v jezerní kotlině. Natáčeno ve Sluneční zátoce
bez titulku
"Myslel jsem si to,byla my povědomá ta skála na druhém břehu nad Sluneční zátokou,Jestřábova památníku jsem si v záběru h ... "
TV Nova 3. 12. 2017: Dáma a Král - Smrt v jezerní kotlině. Natáčeno ve Sluneční zátoce
Doporučení románu
"S dílem, které netradičním retrospektivním způsobem a historicko-společenským posunem do reality druhé poloviny 40. let ... "
Záhada hlavolamu pro pokročilé čtenáře
Tištěná podoba
"Dobrý den. Tenhle počin vypadá velmi zajímavě, jen mne mrzí, že není k dispozici klasická, tištěná verze...Přeci jen má ... "
Záhada hlavolamu pro pokročilé čtenáře
Pozor, už bude vypukne charitativní aukce obrazů
"V rámci listopadového komponovaného večera ke 110. výročí narození Jaroslava Foglara Let Jestřába, proběhl "pistoln ... "
Video: Let Jestřába - Komponovaný večer k 110. výročí narození Jaroslava Foglara - 1. část
První úspěšný hledač Rychlých šípů
"Letos bylo hledání asi nejtěžší, změna lokality nám dala zabrat, ale Rychlé šípy jsme po třech pokusech našli, píše dlou ... "
Sedmnáct let v Praze Hledáme Rychlé šípy. Letos na Malé Straně a Hradčanech
Dlooouuuhááá gratulace k sedmnáctinám
"I když Bohoušek se zrodil už v srpnu, své sedmnáctiny připomněl čtenářům výrazněji až nyní - takže za Akademii Jaroslava ... "
17 let - a Bohoušek nás stále baví
Vyznamenání pro Foglara
"Souhlasím s Jurou a Pedrem. Já osobně jsem rád, že konečně jeden z prezidentů udělil Jestřábovi takové krásné vyznamenán ... "
Komu patří vyznamenání. Otevřený dopis Jury a Pedra foglarovcům
bez titulku
"Chci Vám všem moc poděkovat za akci "Let Jestřába"! Tento vynikající spisovatel si to rozhodně zaslouží. A tak ... "
Medaile Za zásluhy I. stupně udělená Jaroslavu Foglarovi in memoriam prezidentem byla poprvé představena veřejnosti
odkaz
"v odkazu se sama udělala mezera ve slově StezkaJF.jpg - tak si to zájemci opravte a já to zkusím znovu vložit. Třeba to ... "
13 zastavení na skautské stezce Jaroslava Foglara v Prokopském údolí
Skautská stezka Jaroslava Foglara v Prokopském údolí
"Slávku, tak si ty souřadnice překontroluj a nedurdi se. Je v nich chyba - vedou úplně na druhý břeh Vltavy. Koukni zde: ... "
13 zastavení na skautské stezce Jaroslava Foglara v Prokopském údolí
Hledejte Ryhlé šípy i v Kutné Hoře
"V článku není informace o hře Hledáme Rychlé šípy v dalších městech ČR úplná: Hned druhým městem po Praze, ve kterém se ... "
Sedmnáct let v Praze Hledáme Rychlé šípy. Letos na Malé Straně a Hradčanech

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .