TV: Vetřelci v Coloradu - nový český dětský film

| Autor: Milan Lebeda - Alpín | Rubrika: Televize | Vydáno dne: 24. 10. 2002 |

Po delší době se budeme moci podívat na nový český dětský film - prázdninovou televizní filmovou komedii Vetřelci v Coloradu o třech malých kamarádech, kteří závidí svým starším bratrům, že se mohou vydat sami na letní čundr.
Naši hrdinové pojmou vážné rozhodnutí - své idoly budou tajně sledovat! Těší se, že prožijí neméně napínavé dobrodružství. A skutečně - cesta malých i "velkých" mužů se promění v poutavý sled nečekaných, veselých i napínavých příhod, při nichž se bude dětský divák dobře bavit.
V televizní premiéře uvede film Česká televize na prvním programu 28. října v 16.45.
Na 7. ročníku Mezinárodního festivalu filmů pro děti v Chemnitzu získal film hned tři ceny. Český snímek byl oceněn Hlavní cenou dětské poroty, dále Cenou diváků a také Čestným uznáním hlavní poroty.
Více o filmu...
Péťa, Ríša a Ivana se rozhodnou tajně sledovat staršího bratra Ríši Radka a jeho kamaráda Tomáše na jejich dobrodružné cestě do Colorada. Tři malí hrdinové se domnívají, že Colorado - kopec nad malou českou vesnicí - je to pravé Colorado, kde, jak zaslechli v televizi, možná přistávají mimozemské civilizace. Cesta Péti, Ríši a Ivany je plná napínavých okamžiků - Radek s Tomášem je nesmí spatřit a zároveň je naši malí dobrodruzi, chtějí-li dorazit do cíle, nemohou ztratit z očí. Navíc je třeba vyhýbat se dospělým, snadno by mohli přijít na to, že děti vlastně utekly z domova. Ivana s Ríšou Péťu, který by se nejradši vrátil, neustále udržují v domnění, že v zóně mimozemšťanů budou každou chvíli... A vše tomu nasvědčuje.
Baťohy jsou po ránu rozvěšeny po stromech, na poli se objevují tajemné obrazce a lidé z okolí mizí neznámo kam! K tomu všemu se naši malí i velcí hrdinové dostávají do konfliktu s místní "drsnou partou", která si hájí území a také "své" holky. Péťa, Ivana a Ríša se spřátelí s dětmi z vesnice a coby Indiáni s vtipem přelstí "ostré hochy" a osvobodí tak Tomáše s Radkem z jejich zajetí. Ale protože byli svědky, jaký tu Tomáš s Radkem vedli "nespoutaný život" a dost neradi by o tom rodičům vyprávěli, mají je nyní tak trochu v hrsti. A tak se situace obrací, teď ti malí udávají směr příští cesty za dobrodružstvím a ti velcí je budou muset následovat.
Připravila Česká televize, tvůrčí skupina Dušana Kukala
Hrají: D. Vokurková, V. Zajíc, O. Duchek, M. Písařík, M. Beran, H. Kovacsová, M. Hádek, Z. Žák, M. Moravec aj.
Scénář: Karel Janák
Dramaturgie: Šárka Baborovská
Kamera: Martin Šácha
Režie: Karel Janák

foto: Česká televize

BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2002100009-tv-vetrelci-v-coloradu-novy-cesky-detsky-film.html