10. jubilejní výstava hlavolamů klepe na dveře

| Autor: Bohoušek | Rubrika: Výstava | Vydáno dne: 3. 9. 2004 |

Když jsme za pražskou pobočku Sdružení přátel Jaroslava Foglara i naši redakci v roce 2000 návštěvníkům výstavy hlavolamů představili skromnou stolovou nástěnkou k 60. výročí Záhady hlavolamu historii ježka v kleci i souvisejících foglarovských událostí, kdo tehdy mohl vědět, jak se celá akce - prodejní výstava uchytí a za několik dnů se fandové nejrozličnějších druhů hlavolamů a her můžou 9.-12. 9. dostavit už na 10. ročník, na který vás organizátoři srdečně prostřednictvím Bohouška zvou. Dejme jim slovo:

Rádi bychom Vás pozvali na 10. ročník výstavy Hry a Hlavolamy, která se uskuteční od 9. 9. do 12. 9. 2004. Konat se bude v prostorách Kulturního domu Vltavská v Praze 7.

 

 

Hry a hlavolamy, 10. ročník

9.-12. 9. 2004 v KD Vltavská, Praha 7, od 9:30 až 18 hodin, ve čtvrtek od 11, v neděli do 16:30

Vstupné 40,-, děti 20,-, skupiny 20,-, rodina 80,-  Všechny děti obdrží hlavolam.

 

doprovodný program:
Vystoupení žonglérů a kouzelníků - čtvrtek ve 14 hodin, v pátek v 10 a ve 12 hodin.

Mezinárodní setkání sběratelů hlavolamů.

Mistrovství ČR v rychlostním skládání Rubikovy kostky a české CUBE 21

Herna deskových her, možnost vyzkoušet si hry a hlavolamy

 

Jedná se již o tradiční výstavu, která se pravidelně koná na podzim od roku 1996. Dřívější ročníky proběhly v Domě Pánů z Kunštátu v Praze 1. Letošní 10. jubilejní výstava se přesunula do modernějších a větších prostor Kulturního domu, protože zájem návštěvníků neustále roste a program výstavy je rok od roku bohatší. 

 

Soukromí sběratelé i firmy představí návštěvníkům více než 999 hlavolamů a 99 karetních, deskových a společenských her. Veškeré vystavené exponáty si návštěvníci mohou vyzkoušet zdarma a případně zakoupit s veletržní slevou. Najdete zde jak klasické dřevěné, drátové a plastové hlavolamy, tak potřeby pro kouzlení, žonglování, magické obrazce a kouzla. Chybět nebudou ani klasické nebo moderní společenské hry pro dospělé i děti.

 

Pro výstavu je připraven i doprovodný program. Kromě Mezinárodního setkání sběratelů hlavolamů se zde uskuteční i Mistrovství ČR v rychlostním skládání Rubikovy kostky a české CUBE 21. Na čtvrtek a pátek je připraveno vystoupení žonglérů a kouzelníků. Program je vhodný jak pro dospělé návštěvníky, tak pro děti. Pro skupiny dětí umožňujeme vstup se slevou a je vhodné se objednat na tel. 220 879 683 u pí Krejčí.

 

Celá výstava je připravena za dohledu odborného garanta pana RNDr. Jaroslava Flejberka - známého sběratele hlavolamů.

"Pokud Vás tedy zajímají moderní společenské hry, kouzla nebo hlavolamy, přijďte na výstavu do KD Vltavská (naleznete jej přímo na stanici metra Vltavská). Zde Vám odborníci ze světa her a hlavolamů poradí s výběrem hlavolamu nebo hry právě pro Vás" říká Pavel Hofrichter, organizátor akce. 


BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2004090303-10-jubilejni-vystava-hlavolamu-klepe-na-dvere.html