Rychlé šípy byly představeny v rámci Světové výstavy EXPO 2005 v Japonsku

| Autor: Milan Lebeda - Alpín | Rubrika: Napsali jiní | Vydáno dne: 4. 5. 2005 |

EXPO 2005Čtvrtletník EXPO vydávaný Českou republikou již s předstihem od poloviny roku 2003 u příležitosti právě probíhající Světové výstavy EXPO 2005 v Japonsku ve svém 4. čísle z dubna 2004 v rubrice Umění života na stranách 28-31 v článku Český komiks představuje poměrně obsáhle český (československý) kultovní seriál Rychlé šípy, uvádí Jaroslava Foglara i jejich kreslíře a vedle toho si dále všímá ...
mimo jiné i jmen Bohumila Konečného a Káji Saudka – pokud zůstaneme ve výčtu jen u foglarovských tvůrců.

V barvě jsou zde Rychlé šípy představeny dvěma pokračováními – zcela prvním rychlošípáckým příběhem „Černí jezdci řádí …“ /ve své druhé verzi zpracování respektive přepracování, tedy s odmaskovanými Černými jezdci bez šátků – pozn. red. pro badatele a sběratele :-)/., později v poválečné éře Vpředu přepracované do třetí konečné všeobecně známé a dále již jen používané podoby a přejmenované na „Mirek osvobozuje Jarku“.
Druhým představeným příběhem je „Kočičí pracka chystá léčku“.
Neschází ani klasická Fischerova kresba pochodujících Rychlých šípů s Bublinou.

Bohumil Konečný je uveden jednou černobílou kresbou a … a skalní příznivce Čtyřlístku či Zeleného Raula jistě potěší i uvedené ukázky těchto seriálů.Čtvrtletník EXPO měl za cíl podávat průběžné informace o přípravách účasti České republiky na Všeobecné světové výstavě EXPO 2005 v japonské prefektuře Aichi.
Zároveň však připomíná významné české účasti a účastníky na světových výstavách.
Značná část obsahu je také věnována současným osobnostem, dílům a aktivitám v rámci kulturní a společenské reprezentace České republiky.
Časopis chce mimo jiné ukázat aktuální obraz České republiky, její kulturně-společenské úrovně a také její místo a identitu v rámci mezinárodního společenství.

Časopis je tištěn v nákladu 7000 kusů a je distribuován do všech zastupitelských úřadů v celém světě, na ministerstva ČR, médiím, státním a zastupitelským orgánům ČR, japonským investorům v ČR, českým centrům v zahraničí a mnoha dalším.

Texty v časopisu EXPO jsou souběžně česky a anglicky.

BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2005050302-rychle-sipy-byly-predstaveny-v-ramci-svetove-vystavy-expo-2005-v-japonsku.html