Miloslav Šimek v Příbězích slavných vzpomíná na Jaroslava Foglara

| Autor: Bohoušek | Rubrika: Televize | Vydáno dne: 24. 11. 2005 |

Jaroslav Foglar a Miloslav Šimek v Divadle Jiřího GrossmannaDalší díl oblíbeného televizního cyklu Příběhy slavných je věnován komikovi Miloslavu Šimkovi, jehož povídky a hlášky se staly klasikou českého humoru a spolehlivě baví diváky i čtenáře desítky let. Ve filmu se dovíte víc o zákulisí vzniku legendárních scének a pořadů. Krok za krokem se rozkrývá civilní podoba Šimkova života, tolik skrývaná před veřejností. Ve filmu je použita řada autentických a dosud nepublikovaných audio a videozáznamů, které poskytli přátelé i příbuzní.
Unikátní jsou dnes i záběry natočené jen několik týdnů před jeho smrtí.
Původně šlo o vzpomínky na Jaroslava Foglara, hovor ale přešel i na další témata, která v konfrontaci s realitou nabyla na významu.
Životní osudy pedagoga ve výslužbě dokreslují ukázky z divadelních představení, televizních pořadů i fotografie z rodinného archivu.
Nechybí ani vzpomínky přátel a příbuzných, manželky, bratra, U. Klukové, P. Bobka, J. Krampola, L. Soboty, F. R. Čecha, M. Plzáka a dalších.


Pořad Příběhy slavných - Miloslav Šimek vysílá ČT1 v:
úterý 6. 12. 2005 v 21.30-22.30 hodin
a v pondělí 12. 12. 2005 od 10.05 hodin.


Foto: Milan Lebeda

Obrázek se po kliknutí zvětší.

BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2005112401-miloslav-simek-v-pribezich-slavnych-vzpomina-na-jaroslava-foglara.html