Další výstava vystřihovánek a papírových modelů Papírové léto II.

| Autor: Bohoušek | Rubrika: Výstava | Vydáno dne: 1. 6. 2006 |

Dětem i dospělým je určena nová výstava v Muzeu Policie České republiky v Praze. Od 31. 5. do 3. 9. 2006 se můžete seznámit s historií i současností vystřihovánek a papírových modelů. Za názvem Papírové léto II. se ukrývá prezentace prací členů Centra papírových modelů, o.s. a svým upořádáním nám ukazuje jeden z nejstarších modelářských oborů. Na mnoha z několika stovek vystavených exponátů lze spatřit, jak se formoval přístup k nejdostupnějšímu modelářskému materiálu. Přes jeden metr vysoké kosmické rakety kontrastují se sotva viditelnými autíčky zvanými miniboxy. Bezmála 600 titulů je v neslepené podobě. Jde především o vzácné rarity, které se do dnešních dob dochovaly doslova zázrakem, vždyť vystřihovánky jsou přece jen určeny k vystřihování. Nejstarší datovaný exponát – model lokomotivy – pochází z Německa z roku 1886.
Mezi nejzajímavější můžeme řadit soubor vojáčků a vojenské techniky z období 1. světové války. Chronologicky výstava zasahuje až do současnosti a představuje novodobé vydavatele papírových modelů nejen z České republiky, ale také ze zahraničí, např. z USA, Japonska, Švédska, Španělska a Francie. Nemalou měrou jsou zastoupeny modely z internetu.
Součástí výstavy jsou doprovodné akce s ukázkami lepení a nabídkou modelů k prodeji.
17.6. – Muzejní noc – expozice s odborným výkladem a praktickými ukázkami lepení
5.8 – Mistrovství ČR Miniboxy a soutěž Papírové léto Speciál

Výstavu můžete navštívit každý den kromě pondělí od 10.00 do 17.00 hod.
Muzeum Policie ČR, Ke Karlovu 1, Praha 2.

Více informací na www.papirovemodelarstvi.cz.

BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2006060101-dalsi-vystava-vystrihovanek-a-papirovych-modelu-papirove-leto-ii.html