Rozhlasové Rendez-vous s Rychlými šípy ze Slováckého divadla

| Autor: Bohoušek | Rubrika: Divadlo | Vydáno dne: 19. 9. 2006 |

Rychlé šípy - pøedstavení Slováckého divadlaRychlé šípy - nejúspìšnìjší komedie Slováckého divadla v Uherském Hradišti, bude mít v pátek 20. 10. 2006 již 250. reprízu. Parta správných hochù baví diváky už pìt let - a co baví je?
Herci Slováckého divadla ve ètvrtek 21. 9. odstartují oslavy 250. reprízy komedie Rychlé šípy. - Od 15. hodiny budou hosty zlínského studia ve vysílání Èeského rozhlasu Brno.

„Diváci se èastokrát zajímají o historky ze zákulisí Rychlých šípù. Ty o tom, jak jsme Tomáši Šulajovi dali do batohu bìhem pøedstavení dvacetikilová závaží, nebo jak Robert Bellan zaskakoval roli Holèièky, jsme tajili. Ve ètvrtek je ale asi prozradíme,“ láká k rozhlasovým pøijímaèùm milovníky slavných komikových pøíbìhù pøedstavitel Dlouhého Bidla Josef Kubáník a dodává, že spolu s ním posluchaèi uslyší i Davida Vackeho, Miroslava Zavièára, Zdeòka Trèálka a další pøedstavitele èestných a spravedlivých hochù. Na øadu ale pøijdou i nejrùznìjší kuriozity. „Spoèítali jsme tøeba, že kdybychom hráli všech 250 repríz v kuse, trvalo by nám to rovné tøi týdny. To už je pìkná délka,“ zamýšlí se Kubáník a slibuje zjistit napøíklad, kolik za dobu hraní maskérka spotøebovala speciálních sprejù na barvení vlasù a další zajímavosti.

Rozhlasové vysílání bude první z mnoha akcí, které Slovácké divadlo k jubilejní 250. repríze pøipravuje. Tou další bude napøíklad sbírka pro dìti v nemocnici nazvaná Dobré skutky Mirka Dušína.



Foto: archiv Slováckého divadla v Uherském Hradišti

BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informaèní servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa èlánku: http://www.bohousek.cz/clanek-2006091901-rozhlasove-rendez-vous-s-rychlymi-sipy-ze-slovackeho-divadla.html