Již 14. Výstava z cyklu Hry a hlavolamy 11. - 13. 9. v KD Vltavská

| Autor: Bohoušek | Rubrika: Výstava | Vydáno dne: 30. 8. 2008 |

Výstava z cyklu Hry a hlavolamy je největší ve svém oboru a návštěvníci této jedinečné události se mohou již počtrnácté seznámit s novinkami ze světa her, hlavolamů a žonglování. Na výstavě si přijdou na své hravé děti, zvídaví rodiče, milovníci deskových a společenských her a v neposlední řadě vášniví řešitelé rébusů a hlavolamů.
Člověk je hravý tvor a deskové hry se stávají stále oblíbenější kratochvílí dětí i dospělých. Moderní deskové, společenské, logické i strategické hry promění váš stůl v jiný svět a slibují zábavu a dobrodružství každý den. Mezi novinkami, které se představí na 14. Výstavě z cyklu Hry a hlavolamy, budou například hry Ubongo, Théby, Cabo da Roca, Aktivity Original 2, logické ThinkFun nebo strategické Kámen, zbraně, papír či San Juan. Z karetních her čeká návštěvníky Tik Tak Bum, Bang! – Střela, Švábí salát a samozřejmě také sběratelské karty.

Odborným garantem výstavy je matematik a spoluzakladatel Mensy ČR RNDr. Jaroslav Flejberk, který se řadí mezi nejvýznamnější sběratele hlavolamů u nás a je uznávaným znalcem společenských her. Jeho sbírka čítá více než 7000 hlavolamů a velká část z nich potrápí i vaši šedou kůru mozkovou.

Kdo by si však myslel, že letošní výstava nepřináší nic dalšího, velmi by se mýlil. RNDr. Jaroslav Flejberk si již tradičně připravil přednášku s povídáním o původu a historii hlavolamů, kterou doplní jednoduché i složitější logické hříčky, tentokrát s názvem „Od Platóna k Newtonovi“. Pro vedoucí dětských kolektivů a herních klubů je připaven workshop s názvem „Kdo si hraje nezlobí“. Workshop je praktickou i teoretickou ukázkou využití hlavolamů a deskových her v činnosti oddílů, volnočasových klubů, kroužků, školních družin a dalších zařízení realizujících volnočasové aktivity dětí a mládeže.

Hlavně si však na výstavě a hlavně v herně můžete hrát, hrát a zase hrát. Školení demonstrátoři Vás naučí pravidla, poradí se strategií nebo výběrem vhodného typu hry, ať už je vám 5 let nebo 80. Možná napovíme i postup luštění některých hlavolamů…

Doprovodný program:
Velkolepá herna moderních společenských, deskových i karetních her
„Od Platóna k Newtonovi“ – přednáška pro školy RNDr. Jaroslava Flejberka (čtvrtek a pátek dopoledne)
„Síň sběratelů“ – setkání sběratelů hlavolamů (sobota)
„Kdo si hraje, nezlobí“ – workshop pro vedoucí herních klubů a dětských kolektivů

Výstava se koná:
11. - 13. 9. 2008 (čtvrtek až sobota)
Kulturní dům Vltavská, Bubenská 1, Praha 7 (nedaleko metra C Vltavská)
Ve čtvrtek a v sobotu otevřeno 9.00 - 19.00 hodin, v sobotu otevřeno 9.00 - 18.00 hodin
Vstupné: děti, studenti, senioři 30 Kč, dospělí 50 Kč, rodina 90 Kč; slevy pro školy a skupiny


Další informace naleznete také na www.hryahlavolamy.cz

BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2008080018-jiz-14-vystava-z-cyklu-hry-a-hlavolamy-11-13-9-v-kd-vltavska.html