Speciální Tam-Tam k sedmdesátým narozeninám Rychlých šípů právě vyšel

| Autor: Bohoušek | Rubrika: Kniha | Vydáno dne: 20. 11. 2008 |

Tam-Tam byl časopis vydávaný Rychlými šípy a popisující zejména jejich pátrání ve Stínadlech, včetně zapomenuté dávné vontské historie.
K sedmdesátému výročí vzniku legendárního klubu Rychlých šípů vydalo nakladatelství Orin ve spolupráci s Pražskou pobočkou Sdružení přátel Jaroslava Foglara a Klubem skautských sběratelů Junáka v omezeném nákladu speciální číslo Tam-Tamu, ve kterém si přijdou na své jak „začínající“, tak „pokročilí“ foglarovci.
Tam-Tam totiž přináší i dosud nikdy nepublikované zajímavosti o Rychlých šípech: ukázky z archivu Jaroslava Foglara, výňatky z dopisů dávných čtenářů Mladého hlasatele i Jestřábovy odpovědi. Seznámí se zapomenutým panem Bacilem, dá možnost zasoutěžit si, čtenáře osloví sám autor Rychlých šípů … a poslední stranu uzavírá kreslený příběh o hře Hledáme Rychlé šípy a pražském Večeru světel.

Dvanáct plnobarevných stran Tam-Tamu připravili Milan Lebeda – Alpín (námět, koncepce), Slavomil Janov – Nashville a Václav Nosek – Windy. Graficky upravil Oldřich Pošmurný. Ilustrace poskytli Marko Čermák, Jiří Petráček – Oskar, Milan Teslevič, Jiří Filípek – Yeep a nakladatelství Olympia (ukázka prvního příběhu Rychlých šípů od Jana Fischera).

Tam-Tam byl pokřtěn nápojem z ginga za úplňkového večera před třináctou listopadovou nocí na druhém kolegiu Akademie Jaroslava Foglara.

K dispozici bude na všech akcích pořádaných Pražskou pobočkou SPJF a poprvé se ke čtenářům rozletí na celostátní Valné hromadě SPJF v Brně 22. 11. 2008.

BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2008112019-specialni-tamtam-k-sedmdesatym-narozeninam-rychlych-sipu-prave-vysel.html