Chcete nahlédnout do doby Foglarova mládí?

| Autor: Tomáš Hromádka - Krizmen | Rubrika: Výstava | Vydáno dne: 31. 12. 2008 |

Jedinečná příležitost nahlédnout do doby Jestřábova dětství, dospívání a ranné dospělosti se naskýtá všem zájemcům na unikátní výstavě "REPUBLIKA", která probíhá od 28. října 2008 do 15. března 2009 v Národním muzeu v Praze. Na výstavě jsou zachyceny okamžiky první světové války, zánik Rakouska-Uherska vznik a existenci samostatného Československa v letech 1918 - 1938 a to ve všech možných souvislostech: na návštěvníka zapůsobí atmosféra prvorepublikové kavárny, knihkupectví, náměstí s křižovatkou, kostela, školy, ordinace lékaře, hospody nebo sokolovny.
Důvodem k zamyšlení je expozice věnovaná hospodářské krizi a nastupujícím totalitním režimům (nacismus, komunismus) s jejich českým odrazem. Významné místo je ve výstavě věnováno symbolům tehdejšího Československa - textu Washingtonské deklarace v podobě telegramů, které Edvard Beneš posílal do Prahy nebo první standardy prezidenta republiky či ústavy Období zániku státu dominují originály Mnichovské dohody. Pozornému foglarovci neujdou zmínky o Jaroslavu Foglarovi, Mladém hlasateli nebo významu skautingu v tomto období.

Otevřeno 9-17 hod. s výjimkou prvního úterý v měsíci, kdy je sanitární den.
Vstupné 120 Kč / 70 Kč (senioři, děti, studenti po předložení průkazu), školy - 40 Kč na žáka, zdarma - první pondělí v měsíci.

BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2008120031-chcete-nahlednout-do-doby-foglarova-mladi.html