Pozvánka na XXVII. kolegium Akademie Jaroslava Foglara

| Autor: Slavomil Janov - Nashville | Rubrika: Akce | Vydáno dne: 4. 5. 2011 |

Dovolujeme si Vás pozvat na XXVII. kolegium Akademie Jaroslava Foglara s následujícím programem:
Téma:
Klíč k dětství
Setkání se spisovatelem Svatoplukem Hrnčířem.
Termín:
Středa 11. května 2011 od 18:00 hodin.

Svatopluk Hrnčíř, který 21. května oslaví 85. narozeniny, je celoživotním příznivcem díla Jaroslava Foglara. V dětství v rodném Podkrkonoší byl členem čtenářského klubu Mladého hlasatele, později se jako redaktor aktivně podílel na popularizaci a obhajobě Foglarovy tvorby.
Od roku 1948, kdy spoluzakládal časopis Ohníček, se věnuje i vlastní autorské tvorbě pro děti a mládež. Už jeho prvnímu románu Případ skončil v pátek byla udělena literární cena a byl dokonce zfilmován (Zpívající pudřenka). Hrnčířův obdiv k Foglarově dílu vyústil nakonec v jeho vlastní románovou trilogii Ostrov Uctívačů ginga, Poklad Uctívačů ginga a Maják Uctívačů ginga. V těchto knihách tvůrčím způsobem volně rozvinul ideje Foglarových příběhů z tajuplných Stínadel a přenesl je do života současného chlapeckého společenství.
V květnu 2006 předali spisovatelovi příznivci a čtenáři Svatopluku Hrnčířovi symbolický Klíč k dětství, ocenění jeho literární a redaktorské činnosti pro děti a mládež. Setkání v rámci kolegia AJF bude neformální, přátelskou besedou, která má při příležitosti spisovatelova životního jubilea přiblížit jeho vlastní tvorbu i někdejší spolupráci s Jaroslavem Foglarem.

Místo:
Klubovna okresní rady Junáka Praha 2, Bělehradská 51.
Klubovna je vzdálená cca 5 minut pěšky od stanice metra „C“ I. P. Pavlova, směr Nusle; V místech, kde tramvajové koleje v Bělehradské ulici (TRAM 6, 11, zastávka Bruselská) zatáčejí na křižovatce s ulicemi Bruselská-Koubkova-Šafaříkova mírně vpravo a míří dolů z kopce do Nuslí, je na začátku svažující se ulice vpravo hostinec ResPUBlica se světelnými pivními poutači Prazdroj a Krušovice; dům s klubovnou ORJ Praha 2 je o 15 metrů níže, na plůtku je skautská vývěska; Pro opozdilce: zvonek Skauti.

Pořadatel akce:
Akademie Jaroslava Foglara®

Partneři:
Junák – svaz skautů a skautek ČR, 48. klub oldskautů Jestřábi Praha; Sdružení přátel Jaroslava Foglara, Pražská pobočka – oblastní organizace; Nashville CS Agency

Mediální partner:
Bohoušek (www.bohousek.cz)

Informace:
Mgr. Slavomil Janov
(+420) 602 686 725
jaroslav.foglar@email.cz; oldskaut@email.cz
Je-li to možné, prosíme – zejména u nově příchozích zájemců – o potvrzení účasti e-mailem nebo telefonicky (sms).BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2011050006-pozvanka-na-xxvii-kolegium-akademie-jaroslava-foglara.html