Týden vìdy a techniky je nejvìtší vìdecký festival v Èeské republice, který poøádá Akademie vìd ÈR spolu s partnerskými organizacemi. Letošní jedenáctý roèník se uskuteèní ve dnech 1. až 11. listopadu 2011 a jeho program se rozprostøe po celé Èeské republice.
V rámci této akce se uskuteèní ojedinìlá beseda na téma
Jaroslav Foglar jako literární fenomén v sále Boženy Nìmcové v Památníku národního písemnictví v Praze na Strahovì. V úterý 8. listopadu 2011 bude od 17 hod. pøednášet Dorota Lábusová o životì a díle Jaroslava Foglara. Shrne pøitom vše, co je možné k tomuto tématu dodat z pohledu zpracovatele jeho osobního fondu. Vstup na tuto pøednášku je možný pouze po rezervaci elektronické vstupenky.
Pøihlašovat se mùžete zde:
http://data.tyden-vedy-a-techniky.avcr.cz/sd/udalosti/kalendar/prednasky__PRAHA/1108-PNP-Jaroslav-Foglar.html
BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informaèní servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa èlánku: http://www.bohousek.cz/clanek-2011100011-v-ramci-tydne-vedy-a-techniky-predstavi-zivot-a-dilo-jaroslava-foglara.html