
V úterý 21. srpna 2012 v 16 hodin v Prachatickém muzeu se uskuteèní zahájení výstavy Jaroslav Foglar a Prachatice.
K výstavì, o níž Bohoušek již informoval, nám øeditel muzea Pavel Fencl sdìlil:
„Autorem výstavy Jaroslav Foglar a Prachatice je David Žák, jihoèeský literát, který v dobì svého dìtství, které prožil v Prachaticích, navázal kontakt (písemný, pozdìji i osobní) s Jaroslavem Foglarem.
Se skupinou spolužákù založili oddíl, který se vìnoval trampinku. Vedli si kroniky, David Žák vytváøel komiksy v duchu Rychlých šípù, v nichž zobrazoval pøíhody, které s kamarády prožil.
Na výstavì jsou k vidìní ukázky z Foglarova díla, dobové komiksy tištìné i kreslené, fotografie, korespondence s Jaroslavem Foglarem, ilustrace Zdeòka Buriana a øada dalších písemností,vèetnì kronik prachatického oddílu.“
Výstava se koná v budovì Prachatického muzea v ulici Zlatá stezka v èp. 255.
Termín konání: 21. srpen – 29. záøí 2012
Otevírací doba: úterý – sobota: 10.00 – 16.00, pondìlí, nedìle: zavøeno. Mimo tyto uvedené otevírací hodiny je možné po pøedchozí domluvì muzeum otevøít i v jiných èasech a termínech. Otevøení muzea o státních svátcích: 28. 9..
Info: www.prachatickemuzeum.cz
BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informaèní servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa èlánku: http://www.bohousek.cz/clanek-2012080001-zacina-vystava-jaroslav-foglar-a-prachatice.html