Rychlé šípy ve Stínadlech: Opět vyjdou komiksy Záhada hlavolamu a Stínadla se bouří

| Autor: Milan Lebeda - Alpín | Rubrika: Kniha | Vydáno dne: 19. 11. 2012 |

Třináct let uplynulo od posledního vydání kreslených příběhů Záhada hlavolamu a Stínadla se bouří. V roce 1999 oba komiksy nakreslené Marko Čermákem vyšly v publikaci Svorní gambusíni a jiné příběhy původního nakladatelství Olympia.
Nové nakladatelství Olympia po nedávném 4. souborném vydání Rychlých šípů přichází s dalším publikováním prvních dvou kreslených stínadelských příběhů od Jaroslava Foglara a Marko Čermáka.
Záhada hlavolamu a Stínadla se bouří vyjdou 26. 11. 2012 pod souhrnným názvem Rychlé šípy ve Stínadlech.
Otázkou zůstává, zda volba tohoto názvu použitého Olympií již v roce 2005 na souborné vydání románové stínadelské trilogie Jaroslava Foglara nevnese mírný zmatek do různých přehledů foglarovek. Tím spíše, když zhruba za rok by tato jednosvazková trilogie měla vyjít opět.
V příštím roce by měly v nové Olympii pravděpodobně dále vyjít další kreslené příběhy dle Jaroslava Foglara - Karlem Saudkem namalované tři příběhy Modrá rokle, Ztracený kamarád a Jeskyně Saturn. Ty také naposledy vyšly v roce 1999 v Svorných gambusínech.
Novinkou by měl pak být komiks Přístav volá z dílny Milana Tesleviče.

Rychlé šípy ve Stínadlech – souhrn komiksů Záhada hlavolamu a Stínadla se bouří vyjdou jako brožovaná publikace; doporučená cena by měla činit 99 Kč.
BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2012110013-rychle-sipy-ve-stinadlech-opet-vyjdou-komiksy-zahada-hlavolamu-a-stinadla-se-bouri.html