Po jednatřicáté na závod Prahou plnou strašidel

| Autor: Bohoušek | Rubrika: AKTUALITA | Vydáno dne: 7. 1. 2015 |

Tradiční orientační závod chystají skauti na sobotu 10. ledna 2014. Vedle členů skautských oddílů mohou strašidelné bytosti v ulicích Starého Města a Malé Strany hledat skupiny kamarádů nebo děti s rodiči či prarodiči. Na webu strasidla.net se skautské oddíly mohou zaregistrovat do čtvrtka 8. ledna.
Závodníci v kategoriích „veřejnost", do níž spadají hlavně rodiny s dětmi, a „dospělí" se budou přihlašovat přímo na startu. Pořadatelé uvedli, že letošní účast odhadují na více než 1300 lidí.
Z toho by mělo být minimálně 750 dětí. Ze základny u Tyršova domu v Praze 1 po rozluštění zašifrované informace závodníci vyrazí podle mapy na místo, kde by se mělo strašidlo nacházet.
„Zatímco tajenky v odlehčené kategorii pro veřejnost by vám problémy dělat neměly, u šifer pro soutěžní kategorii dospělých se zaručeně zapotíte," uvedl Lukáš Bauer, jeden z organizátorů ze žižkovského skautského střediska.
Masky strašidel, mezi nimiž budou například žebrající kostlivec, bezhlavý templář nebo jednorožec, jsou vybírány podle knihy Pražská strašidla Miroslava Švandrlíka a Jiřího Wintera-Neprakty.
Zatímco se budou hlídky vydávat do ulic, bude na hřišti u Tyršova domu k vidění doprovodný program v podobě šermířských vystoupení, hrátek s ohněm a různých kejklí.

BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2015010005-po-jednatricate-na-zavod-prahou-plnou-strasidel.html