Jan Hora – Maugli chystá od 15. září výstavu kreseb v podzemí Prahy

| Autor: Milan Lebeda - Alpín | Rubrika: Výstava | Vydáno dne: 6. 9. 2015 |

Kresby a ilustrace Jana Hory – Maugliho nás v posledním čtvrtstoletí potkávají v širokém spektru časopisů a dalších tiskovin, avšak rozsáhlý záběr Maugliho tvorby spojuje či sjednocuje jeho zanícení dobrodružnou tématikou. Foglarovci znají jeho ilustrace, ale i povídky z časopisu Bobří stopa.
Autor, který, jak sám říká, normálně vůbec nevystavuje, se nyní s výběrem asi 70-80 svých prací vypraví v polovině září do vpravdě stínadelského podzemí v centru Prahy, aby je tam vystavil. Dalo by se říci, že to bude určitý průřez jeho tvorbou, i když ne zdaleka úplný.
Čtenářům Bohouška Jan Hora vzkazuje, že na výstavě budou k vidění časopisecké i knižní ilustrace, které byly publikovány v Bobří stopě - tam se jedná o ilustrace k jeho příběhu Foglarland, ve sci-fi magazínu XB-1, dále z dětského časopisu Časostroj, z dětského křesťanského magazínu Nezbeda. K vidění budou též ilustrace pro čítanku 5. ročník(nakl. Fraus), obálka a pár ilustrací k nové knize Ivana Makáska Hrozba černého šamana, z leporela Ohrožená zvířata, z připravované knihy Ivany Horové a Jana Hory Tajemné osudy (nakl. Computer Media) a další věci.

Výstava bude k vidění ve Studentském klubu v Celetné ulici 20 v Praze 1 ve všech prostorech od 15. září do 30. října 2015.
Otevírací doba: pondělí – pátek: 10:00 – půlnoc
sobota, neděle a svátky: 16:00 – půlnoc
Vstup volný.

http://studentskyklubceletna.cz

http://honza.malir.sweb.cz


BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2015090007-jan-hora-maugli-chysta-od-15-zari-vystavu-kreseb-v-podzemi-prahy.html