Hlavolam jménem Jaroslav Foglar - dokument opět odvysílá Česká televize

| Autor: Krizmen | Rubrika: Televize | Vydáno dne: 21. 8. 2016 |

Dokument režiséra Petra Kotka z roku 2003, který pootevírá méně známá fakta ze života Jaroslava Foglara a přináší i nevšední pohledy jeho nejbližších přátel a spolupracovníků, odvysílá Česká televize v pátek 26. srpna 2016 od 8.30 hod. na ČT 2.
Oficiálně je dokument inzerován tímto textem: Na oblíbeného spisovatele i věčného skauta a jeho životní osudy vzpomínají svěřenci, obdivovatelé i kritici (2003). Režie P. Kotek.
Mezi stoupenci trampingu a života, ve kterém úcta k přírodě není jen prázdným pojmem, se mu říkalo Jestřáb. Svou literární tvorbu a veškeré další aktivity soustředil především na chlapce, jimž nabídnul nejen postavy současných hrdinů, ale i filozofii rovných mezilidských vztahů, přátelství a zdravého života. Nehodil se do doby socialismu, ale hodnoty, které vyznával, přetrvaly a dones je uctívají mnozí. V dokumentu Petra Kotka se k nim vracejí jeho svěřenci, obdivovatelé i kritici.


Repríza pořadu: 27. 8. 2016, 10:11 hod., ČT 2

Bohoušek v minulosti o dokumentu zveřejnil tyto články:
2004: Jaroslav Foglar v médiích
S režisérem Petrem Kotkem k 10 letům Záhady hlavolamu

BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2016080009-hlavolam-jmenem-jaroslav-foglar-dokument-opet-odvysila-ceska-televize.html