Český rozhlas Plus (16. 12. 2016): Klučičí dětské party. Byli by dnes z Rychlých šípů skvělí youtubeři?

| Autor: Krizmen | Rubrika: AKTUALITA | Vydáno dne: 3. 1. 2017 |

... Prosincové hledání figur Rychlých šípů v ulicích je už téměř tradiční událostí nejen pro Foglarovy fanoušky. Akce se koná v několika českých městech a snaží se pětici klučičích hrdinů zpropagovat u veřejnosti.... (...)

Zapátrat po statistikách prodaných nebo vypůjčených knih o Rychlých šípech není jednoduché. Výpůjční systém knihoven se mění a jednotlivé údaje nemusí být relevantní. Knihy o pětici slavných hrdinů se navíc v posledních letech nevydávaly kvůli nevyjasněnému vlastnictví autorských práv. (...)

„U nás ve třídě moc spolužáků Rychlé šípy nečte. Myslí si, že je to nemoderní,“ přiznává třináctiletý Vít Polák, který je členem Sdružení přátel Jaroslava Foglara. Ke knížkám o chlapeckých dobrodružstvích ho přivedli rodiče, sami členové sdružení, kteří se na jednom z foglarovsky laděných letních táborů spolu seznámili. „Ale když se paní učitelka ptala, kdo Rychlé šípy četl, zvedly ruce ještě spolužačky, to mě potěšilo,“ doplňuje Vítek. Za svou nejoblíbenější knížku teď ale označuje sérii o Harry Potterovi.
(...)
Celý pořad si můžete poslechnout zde. (odkaz je platný k 3. lednu 2017)

BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2017010006-cesky-rozhlas-plus-16-12-2016-klucici-detske-party-byli-by-dnes-z-rychlych-sipu-skveli-youtuberi.html