Výstava pocta Rychlým šípům v pražské Galerii Lucerna začíná 22. května

| Autor: Skautská nadace Jaroslava Foglara | Rubrika: Výstava | Vydáno dne: 20. 5. 2018 |

(Aktualizace 25. 5. - Uzavření galerie v těchto dnech: Ve středu 30. 5. je v galerii od 18.00 do 19.30 koncert klasické hudby, ale vše je přístupné veřejnosti. Pátek 1. 6. - uzavřeno od 19.00, úterý 12. 6.)
Výstava Pocta Rychlým šípům se bude těšit na vaši návštěvu v Galerii Lucerna (palác Lucerna, naproti kinu a kavárně) od 22. května do 28. června 2018. Otevřeno bude od pondělí do pátku vždy od 16 do 21 hodin a vstup je zdarma.
Čeká na vás kolekce zbrusu nových příběhů Rychlých šípů z knihy Rychlé šípy jejich úžasná nová dobrodružství. Padesát skvělých ilustrátorů a scénáristů z Česka i Slovenska nabízí prostřednictvím svých komiksů různorodý pohled na Rychlé šípy a jejich odkaz v dnešní společnosti. S Rychlými šípy se podíváme do minulosti, ale i budoucnosti, dozvíme se, jaký osobní vztah k Mirkovi Dušínovi a jeho hochům autoři mají.
Na výstavě kromě panelů s novodobými komiksy najdete i několik reprodukcí originálních příběhů poskytnutých Památníkem národního písemnictví a další materiály o slavném klubu a jeho historii.

Součástí výstavy bude i Šípomat, kde si budete moci koupit placky s legendárními hláškami z původních Foglarových příběhů. Schválně, jakou hlášku vám osud přidělí! A kdo by nechtěl selfíčko s Mirkem Dušínem? Ve fotokoutku vás čeká možnost vyfotit se klidně s celou pětkou.
Z výstavy rozhodně neodejdete s prázdnou. Na baru u obsluhy bude jedinečná příležitost zakoupit si zmíněnou knihu s novými příběhy, luxusní mapu Stínadel a originální ručně vázaný zápisník z papírů, které se zachovaly u Jestřába v bytě.
Nákupem všech těchto předmětů přispějete Skautské nadaci Jaroslava Foglara. Jejím prostřednictvím poputují peníze na aktivity související s Rokem Rychlých šípů, nebo aktivním skautům na údržbu a rozvoj skautských kluboven.
S realizací výstavy pomohla společnost Svět knihy, s.r.o.
V rámci její kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou bude výstava v následujících měsících putovat po knihovnách a dalších místech v celé České republice.
Spolupořadatelem výstavy je Městská část Praha 1.
V případě konání soukromých akcí je vstup do galerie omezen. Děkujeme za pochopení.
Místo konání:
Galerie Lucerna, Palác Lucerna, Štěpánská 61, Praha 1
BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2018050010-vystava-pocta-rychlym-sipum-v-prazske-galerii-lucerna-zacina-22-kvetna.html