Česká televize (5. 9. 2018): Ve Foglarově bytě bydlí japonská překladatelka. Rozhlíží se po českých autorech

| Autor: Bohoušek | Rubrika: AKTUALITA | Vydáno dne: 6. 9. 2018 |

(...) Jako první Foglarův byt za svůj tokijský domov vyměnila Mei Kashima. Do Prahy přijela na dva týdny. „Je japonskou vítězkou Ceny Susanny Roth pro mladé překladatele, kterou pořádáme s Českými centry,“ představil „nájemnici“ Foglarova bytu vedoucí Českého literárního centra Ondřej Buddeus.
Poprvé přijela Mei Kashima do Česka v osmnácti. Téměř rok žila v Ostravě u tamní rodiny a studovala na gymnáziu. Jaroslava Foglara prý dosud neznala, během pražského pobytu se proto pustila do čtení příběhu Hoši od Bobří řeky. „Zatím mě docela láká, je to zajímavá knížka,“ zhodnotila. (...)
Klíče od někdejšího bytu Jaroslava Foglara do konce listopadu postupně převezmou ještě další čtyři zahraniční překladatelé, například z Ukrajiny nebo Itálie.

Více na adrese: https://ct24.ceskatelevize.cz/kultura/2585509-ve-foglarove-byte-bydli-japonska-prekladatelka-rozhlizi-se-po-ceskych-autorech

BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2018090020-ceska-televize-5-9-2018-ve-foglarove-byte-bydli-japonska-prekladatelka-rozhlizi-se-po-ceskych-autorech.html