Skautský seminář Trignis připomene také odkaz Jaroslava Foglara

| Autor: Slavomil Janov - Nashville | Rubrika: Akce | Vydáno dne: 24. 2. 2019 |

Na sklonku zimy se v nabídce skautských vzdělávacích akcí Junáka objevuje nový metodický seminář Trignis. V programu tematicky velice bohatého víkendového setkání, které se uskuteční 1. - 3. března 2019 v Salesiánském divadle v Praze-Kobylisích, je zařazena i přednáška Pavla Hoška Evangelium podle Jaroslava Foglara.
Přednáška připomene spisovatelovo dílo ve specifické oblasti duchovního života.
Vysokoškolský pedagog a religionista prof. Pavel Hošek se duchovními aspekty Foglarovy literární tvorby zabývá vědecky už dlouhou dobu. Výsledkem jeho bádání se stal cyklus přednášek pro odborníky i veřejnost Evangelium podle Jaroslava Foglara a také stejnojmenná populárně psaná knižní studie.
Hoškova přednáška je do programu semináře zařazena v sobotu od 8.50 hodin. Součástí 90minulového bloku bude i autorova beseda s účastníky semináře.
br>Účastnický poplatek (bez ohledu, zda se zájemce zúčastní jediné akce nebo celého víkendového semináře) je 110 Kč pro veřejnost a 90 pro registrované členy Junáka. Přihlašovací náležitosti semináře si je možno vyřídit ještě před samotnou akcí do úterního večera (19 h) využitím registračního formuláře na https://trignis.skauting.cz, kde je uveden podrobný program.

BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2019020009-skautsky-seminar-trignis-pripomene-take-odkaz-jaroslava-foglara.html