Výprava do Uhříněvsi - pozvánka na 106. kolegium Akademie Jaroslava Foglara

| Autor: Slavomil Janov - Nashville | Rubrika: AKTUALITA | Vydáno dne: 13. 5. 2019 |

Nazdar všem, ve středu 15. 5. je řádně plánovaný termín schůzky 48. klubu OS Jestřábi + 106. kolegia Akademie Jaroslava Foglara. Tentokrát se ovšem nesetkáme v klubovně v Bělehradské ulici, ale vyrazíme na malou výpravu na okraj Prahy - do Uhříněvsi.
Od 17 hodin máme zajištěnou exkluzivní návštěvu místního muzea, kde jsou k vidění ojedinělé artefakty z válečné Operace Anthropoid. Několik příslušníků výsadkové skupiny (včetně Gabčíka a Kubiše) působilo po výsadku v okolí Uhříněvsi. V muzejních sbírkách jsou umístěny cenné předměty z jejich výstroje a výzbroje.
Po cca půlhodinové prohlídce muzea se přesuneme do ulice U Starého Mlýna, která v lecčem připomíná jednu z lokalit z knihy Tajemná Řásnovka. Více nám prozradí průvodce Libor Čermák.
Do Uhříněvsi pojedeme vlakem z Hl. nádraží, odjezd v 16.05 h. Sraz zájemců je v 15.45 h u proskleného vestibulu pokladen v suterénu haly. Vlakový spoj do Uhříněvsi je součástí městské integrované dopravy, takže držitelé "Lítačky" si jízdenku nekupují. Opozdilci mohou ještě využít vlak s odjezdem v 16.17 h.
Sraz v Uhříněvsi je v 16.45 h u budovy radnice na Novém náměstí, pak se přesouváme na 17. hodinu do muzea. Návrat na hl nádraží kolem 20. hodiny.
K dopravě možno využít i autobus MHD, snad jezdí z konečné stanice metra Háje - ale to si zjistěte popř. sami... :-)

BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2019050005-vyprava-do-uhrinevsi-pozvanka-na-106-kolegium-akademie-jaroslava-foglara.html