Několik poznámek k jubilejnímu uvedení seriálu Záhady hlavolamu v České televizi

| Autor: Bohoušek | Rubrika: Televize | Vydáno dne: 8. 7. 2019 |

Seriál na ČT - Záhada hlavolamu (foto: Jaroslav Trousil - arJak již jsme uvedli v článku Záhada hlavolamu po padesáti letech na obrazovkách České televize, můžete o prázdninách na veřejnoprávním programu sledovat dobrodružství slavné pětice chlapců ve Stínadlech. Protože jsme se ale po vydání tohoto článku dozvěděli další okolnosti, dovolujeme si k článku doplnit několik zajímavých poznámek:

- V televizních programech je seriál označen jako "Rychlé šípy" (nikoliv pod originálním názvem Záhada hlavolamu).
- Česká televize seriál vysílá v nové HD kvalitě.
- Uvedením seriálu Česká televize připomíná nejen dvacet let od smrti Jaroslava Foglara (a padesát let od vlastní premiéry) ale také 100 let od narození hudebního skladatele Josefa Šusta (28. 8. 1919 - 30. 4. 1995), autora hudby k seriálu.
- Režisér seriálu Hynek Bočan bude v letošním roce hostem Letní filmové školy v Uherském Hradišti (26. 7. - 4. 8. 2019), kde uvede svá nejzásadnější díla a převezme cenu Asociace českých filmových klubů. "Letní filmová škola každý rok s úctou vybírá tvůrce, jimž chce vyjádřit uznání za kvalitu jejich práce a přínos české kinematografii. Jsme velmi šťastní, že v letošním roce bude náš dík patřit Hynku Bočanovi, s jehož Záhadou hlavolamu je spojeno naše dětství," uvedla mimo jiné Iva Hejlíčková, programová ředitelka festivalu.

BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2019070009-nekolik-poznamek-k-jubilejnimu-uvedeni-serialu-zahady-hlavolamu-v-ceske-televizi.html