TV Polar (7. 8. 2019): Restart Rychlých šípů v podání současných tvůrců

| Autor: Bohoušek | Rubrika: AKTUALITA | Vydáno dne: 17. 8. 2019 |

V Opavě probíhá výstava vytvořená k loňskému jubileu Rychlých šípů...
(...) „Já si myslím, že vždycky to bude promlouvat k mladým lidem, protože jsou tam krásné dobrodružné příběhy a zároveň je tam ta etika a morálka Rychlých šípů,“ říká dramaturg Opavské kulturní organizace Jan Kunze.
Komiksové příběhy Rychlých šípů vycházely s přestávkami pět desetiletí. Po vzoru neohrožených a čestných chlapců zakládali jejich vrstevníci podobné party. Scházeli se v klubovnách a toužili po dobrodružství. Možná, že i dnešní děti budou fascinované novodobýmí příběhy pětice v čele s Mirkem Dušínem. Inspirovat se mohou na výstavě a také v nedávno vydané knize.
„Výstavu jsme doplnili také o klasické hlášky Rychlých šípů z původního komiksu. Umístili jsme je vedle panelů s příběhy. Vystaveny jsou také ty staré komiksy – knížky. Najedete tady i ježka v kleci nebo Vontský žlutý špendlík,“ dodává Kunze.
Tuto výstavu si musíte nejen prohlédnout, ale také poctivě přečíst. Jen pozorní návštěvníci totiž budou znát odpovědi na otázky, které po prohlídce prověří jejich znalost fenomenálního českého komiksu.

Reportáž TV Polar sledujte zde: https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000016957/restart-rychlych-sipu-v%C2%A0podani-soucasnych-tvurcu

BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2019080009-tv-polar-7-8-2019-restart-rychlych-sipu-v-podani-soucasnych-tvurcu.html