Dobrý den s Kurýrem (7. 4. 2020): Hercům zavolal Jindra Hojer

| Autor: | Rubrika: AKTUALITA | Vydáno dne: 18. 4. 2020 |

Herci Slováckého divadla (které uvádí od roku 2000 své Rychlé šípy) zorganizovali v době Nouzového stavu iniciativu s názvem Jako na zavolanou. Jejím úkolem je prostřednictvím telefonátů od oblíbených herců potěšit seniory a přivést je v této složité době na jiné myšlenky. Lidé mohou na sociální sítě divadla psát tipy, komu a proč by měli herci zavolat. A co se nestalo? Podle Dobrého dnu s Kurýrem zavolal hercům naopak Jindra Hojer :-)))


„Právě jsem slyšel v rádiu, že telefonujete seniorům, abyste je potěšili,” zazvonil minulý týden Jožkovi Kubáníkovi mobil a v něm se ozvala pětadevadesátiletá legenda Jindra Hojer, pamětník začátku Rychlých šípů, podle kterého Jaroslav Foglar jednoho z čestných a spravedlivých hochů pojmenoval. „A tak, aby se to vyvážilo, teď telefonuju já vám, protože si za to zasloužíte poděkování,” dodal uznale.
Na otázku, jak se má, odpověděl stručně. „Mám moc práce. Nejsem z těch, kteří by se zavřeli na pokoji a báli se, co přijde. Dopisuju další knížku o Jaroslavu Foglarovi, jedna kapitola bude věnovaná Slováckému divadlu, pořád dávám nějaké rozhovory a těším se na jaro,” řekl obyvatel Domu pro seniory v Pardubicích. „Snad to brzy pomine a na podzim se potkáme, když budou Rychlé šípy slavit 20. narozeniny,” těší se Jindra Hojer.
„S Jindrou jsme pořád v kontaktu, často mu volám, je velmi vitální a hlava mu pálí jako málokomu z nás. K narozeninám jsem od něj dostal hlavolam, na jehož řešení jsem dodnes nepřišel,” usmívá se Jožka Kubáník.

Celý text najdete zde.

BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2020040007-dobry-den-s-kuryrem-7-4-2020-hercum-zavolal-jindra-hojer.html