Čtidoma.cz (30. 2. 2020): Záhada pražských Stínadel. Lidé v době koronaviru hledají mýtické místo z Foglarovek

| Autor: Bohoušek | Rubrika: AKTUALITA | Vydáno dne: 30. 12. 2020 |

V české literatuře asi neexistuje tajemnější a proslulejší čtvrť než slavná Stínadla. Jaroslav Foglar ji představil ve své trilogii Záhada hlavolamu, Stínadla se bouří, Tajemství Velkého Vonta. Fantazie čtenářů je jedna věc, ale kde se nacházejí opravdová Stínadla?
Když na Staré Město pražské padne noc, získá zcela novou podobu. Je však nutné splnit jeden zásadní předpoklad. Vyhněte se turisticky oblíbeným trasám. V bludišti úzkých uliček, tajemných dvorků a nepředpokládaných pasážích je to stále možné. Místa, kde lampa ozáří oprýskanou zeď historického domu, možná překvapí nečekaný vzkaz napsaný křídou: „Stínadla jsou zde!”
Kdo při procházkách dává pozor a otevře se magické síle Prahy, jistě si vzpomene i na legendární Stínadla z pera Jaroslava Foglara. Je tak jasné, že pro inspiraci nemusel chodit daleko. Jaká část města však k této neexistující čtvrti nejvíce pasuje? Člověk následně zjistí, že Stínadla možná opravdu existují.

Celý text najdete na serveru Čtidoma.cz.

BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2020120031-ctidoma-cz-30-2-2020-zahada-prazskych-stinadel-lide-v-dobe-koronaviru-hledaji-myticke-misto-z-foglarovek.html