V Praze-Dolních Chabrech probíhá Rok v knihovně s Jaroslavem Foglarem

| Autor: Krizmen | Rubrika: Akce | Vydáno dne: 17. 5. 2021 |

Noc s Andersenem, tradiční akce českých knihoven, měla být letos zaměřená na 80. výročí prvního knižního vydání foglarovky Záhada hlavolamu. Bohužel pandemie covid-19 znemožnila její konání v klasické podobě. Knihovny si ale poradily jinak. Například knihovna a kulturní centrum v Praze-Dolních Chabrech pořádají v letošním roce "Rok Jaroslava Foglara" (jako připomínku jeho díla a odkazu). Při té příležitosti připravili venkovní hru pro děti na téma: Rychlé šípy. V období od 1. do 29. května se můžete při procházce zastavit u patnácti očíslovaných zastavení s kvízovými otázkami, jejichž řešení lze doplnit do hracího listu.

Trasa začíná u dětského hřiště pod základní školou. Hrací list s otázkami (které vymyslel foglarovský server Bohoušek) lze stáhnout na webu knihovny. Zájemci mohou kompletně vyplněný hrací list přinést do knihovny. Minimálně 50 úspěšných luštitelů bude odměněno. Všechny správné odpovědi budou po ukončení hry slosovány o tři hlavní výhry: Originální deníky Jana Tleskače, vydané Skautskou nadací Jaroslava Foglara. Slosování proběhne na Den dětí v 15:00 hod. před knihovnou. Tato „Skautská stezka“ je součástí letošního Roku Jaroslava Foglara v naší knihovně jako připomenutí jeho díla a odkazu. Na stejných stanovištích jsou k dispozici i úkoly pro nejmenší skautíky Benjamínkova stezka.

Odkaz na web knihovny.

BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2021050013-v-prazedolnich-chabrech-probiha-rok-v-knihovne-s-jaroslavem-foglarem.html