Poesiomat na Vinohradském hřbitově připomíná Jaroslava Foglara

| Autor: Tomáš Hromádka - Krizmen | Rubrika: Trvalky | Vydáno dne: 11. 9. 2022 |

Poesiomat na Vinohradském hřbitově (foto: 26. srpna 2022, Kr"Poesiomat je automat, ze kterého vám nevypadne bageta, ale dobře veršovaná básnička," uvádí autoři projektu Ondřej Štantejský a Štěpán Kult. Od 17. 12. 2021 je tento přístroj, který připomíná komínovou rouru, umístěný za branou Vinohradského hřbitova v Praze 10, místa posledního odpočinku Jaroslava Foglara, Jana Šimáně - Galéna nebo Franka Alexanda Elstnera. A právě slova Jaroslava Foglara, konkrétně vyprávění s názvem Dobrodružství na rybníku, můžete slyšet z Poesiomatu. Stačí stisknout tlačítko. Před tím je ovšem nutno desetkrát zatočit klikou. Vedle Jestřába se zde můžete zaposlouchat také do 12 úryvků z projevů, her a básní prvního českého prezidenta Václava Havla, do písně Petra Nováka Náhrobní kámen nebo Jiřího Grossmanna Jako kotě si příst. Instalaci přístroje podpořil pražský magistrát a městská část Praha 10.

Dosud bylo v České republice instalováno přes 20 Poesiomatů.

Poesiomat na Vinohradském hřbitově (foto: 26. srpna 2022, Kr

Článek byl zveřejněn v rubrice Zpravodaj pod názvem Nový Poesiomat na Vinohradském hřbitově připomíná Jaroslava Foglara dne 17. 12. 2021, aktualizován, zařazen do rubriky Trvalky a doplněn o fotografie 11. 9. 2022.

BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2021120007-poesiomat-na-vinohradskem-hrbitove-pripomina-jaroslava-foglara.html