Únorové doprovodné programy k výstavě Město jako přízrak / Pražské inspirace Jaroslava Foglara.

| Autor: Bohoušek | Rubrika: Výstava | Vydáno dne: 24. 1. 2022 |

Odpoledne pro dětské skupiny Pátrači ve výstavě * Přednáška Petra Kotka - Rychlé šípy a Foglarova Stínadla ve filmu * Komentovaná prohlídka s autorem výstavy Petrem Kotkem

12.2.2022
Odpoledne pro dětské skupiny Pátrači ve výstavě
Součást doprovodných akcí Sobotní programy pro děti i dospělé k výstavě Město jako přízrak / Pražské inspirace Jaroslava Foglara. Pátrací hry s lektorským programem ve výstavě pro organizované skupiny dětí. Programy jsou uzpůsobené dvěma věkovým kategoriím 8-11 a 12-15 let. Odpoledne pro dětské skupiny – Pátrači ve výstavě (muzeumprahy.cz). Z důvodu omezené kapacity je rezervace na program nutná.

15.2.2022 v 18:00
Přednáška Petra Kotka - Rychlé šípy a Foglarova Stínadla ve filmu
Zamyšlení nad filmovými i televizními dokumenty o legendárním spisovateli a nad rozdílným pojetím filmových adaptací jeho románů od šedesátých do devadesátých let. Vstupenky v předprodeji, cena 80,- Kč. Z důvodu omezené kapacity je rezervace na program doporučené na emailové adrese stinadla@muzeumprahy.cz. Více informací o programu na webových stránkách.

22. 2. 2022 v 17.30
Komentovaná prohlídka s autorem výstavy Petrem Kotkem
Scénografická a iluzivně řešená historická část výstavy je instalována ve sklepních prostorách Domu U Zlatého prstenu. Petr Kotek vás provede mysteriózním světem Stínadel, kde se prolíná svět dospívajících kluků s fascinujícím světem MĚSTA. Můžete se dostat přes Rozdělovací třídu až k Černé vodě a do kostela sv. Jakuba, kde zasedala Vontská rada. A přes Myší díru až do části Vontského století.. . Vstupenky v předprodeji, cena 80,- Kč. Více informací o programu na webových stránkách.

BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2022010024-unorove-doprovodne-programy-k-vystave-mesto-jako-prizrak-prazske-inspirace-jaroslava-foglara.html