Fenomén Foglar je silnou měrou spjat s Plzní. Ve zdejším nakladatelství Jana Kobese vycházely jeho první knížky: Úplně první vydání Záhady hlavolamu nebo Chata v jezerní kotlině. Foglarovky hltal i malý Vlastík Toman, plzeňský rodák, který se později stal šéfredaktorem časopisu ABC. Od Foglara měl dokonce podepsanou fotografii! (...) A navíc, Plzeň se pyšní také šesti ulicemi, které nesou jména podle Foglarovské tematiky: Skautská, Foglarova, Tleskačova, Dušínova, Metelkova a Hojerova. Tento krok iniciovali skaut Petr „Vokoun“ Náhlík a jeho bratr. To i mnohem víc bude zmíněno právě v rámci plzeňského minifestivalu Fenomén Foglar.
Rychlé šípy a jejich etický a duchovní rozměr představí oblíbený řečník prof. Pavel Hošek, autor knihy Evangelium podle Jaroslava Foglara. Ábíčkové Strážce připomene plzeňský publicista David Růžička.
Program, jehož hlavními body budou Foglar, Rychlé šípy, Strážci z ABC a Plzeň se koná již tuto sobotu 17. 6. 2023 od 14:00 na Bolevecké návsi (Plzeň) v kapli ECM! Všichni plantážníci jsou vítáni! Organizátorem je Plzeňský literární festival.
Více informací najdete na adrese:
https://www.regionplzen.cz/zpravodajstvi/do-plzne-se-chysta-minifestival-o-foglar-195440/
BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2023060027-regionplzen-cz-do-plzne-se-chysta-minifestival-o-foglarovi.html