Novinky ze SPJF - listopad, prosinec 2023

| Autor: Tomáš Hromádka - Krizmen | Rubrika: Zpravodaj | Vydáno dne: 15. 12. 2023 |

* Tak trochu nenápádně byla před Valnou hromadou spuštěna nová webová prezentace sdružení na adrese www.spjf.cz. Po dlouhé době tak byla ukončena vzájemná a užitečná propojenost stránek se zpravodajským a komunitním serverem iKlubovna.cz a dalšími prezentacemi, které sdružení provozuje. Současně se uživatelům mobilních telefonů, kteří stránku navštívili, nabídla možnost nainstalovat si aplikaci SPJF, která umožňuje pohodlnější prohlížení informací.
* 16. Valné hromady SPJF se v prostorách Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně zúčastnilo 44 hlasujících členů. Zvolili nové vedení, které bude pracovat následující dva roky ve složení: Kamil Albrecht – Soki, Libor Čája – Donald, Robert Folwarczny – Kosťa, Vojtěch Hanuš, Ivan Jung – Mexičan, Radim Kejík – Rolf, Stanislav Odstrčil – Orel, Vít Oplatek, Vladislav Raška – Allah, Marek Skýpala – Winoga, Jarda Šimon, Martin Vérteši – Sova, Miloš Vraspír – Bobr. Hospodaření bude sledovat a spory členů bude řešit revizní komise ve složení: Josef Kasl (předseda komise), Martin Marek – Detektiv, Marek Polák – Sharp. Vedení mezi sebou zvolilo výkonný výbor sdružení: Vojtěch Hanuš - předseda, Kamil Albrecht – Soki (1. místopředseda) a Martin Vérteši – Sova (2. místopředseda). Ćestné uznání obdrželi kreslíř Jiří Filípek a foglarovci Jan Machálek a Jiří Němec. Březové lístky byly předány Vojtovi Hanušovi (5) a Jiřímu Kalinovi - Čápovi (6). Součástí valné hromady byl doprovodný program - soutěž ve vyjímání Ježka z klece a křest dvou knih: Ulčovníku a komiksové Sedmičky Miloše Zapletala.
* Z důvodu zvýšených nákladů byl po více než 30 letech zrušen legendární P.O.Box 245. Písemně lze od prosince SPJF kontaktovat výhradně na adrese Sdružení přátel Jaroslava Foglara, Mendlovo náměstí 11, 602 00 Brno.
* Členské příspěvky byly pro rok 2024 stanoveny na 400 Kč (200 Kč pro mladší 18 let včetně, v případě sourozenců platí druhý a každý další sourozenec pouze 50 Kč, děti členů SPJF mladší 6 let mají členství zdarma).
* SPJF před Vánocemi opět pořádá hru Hledáme Rychlé šípy, která se koná Brně, Krnově, Prostějově, Sokolově a tradičně v Praze. * Večer světel se pod patronací SPJF a jeho poboček letos bude konat v Brně a Praze.

BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2023120012-novinky-ze-spjf-listopad-prosinec-2023.html