| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech

Neexistuji vhodna data!

Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Dvacet tři let krmíme články Bohouška

[ Autor: Milan Lebeda - Alpín | zařazeno: 27. 10. 2023 | přečteno 541 ]

Pohled na místo, kde stála Voskářka (2023)Na konci srpna to bylo dvacet tři let, co jsme s Bestem a Krizmenem začali dělat foglarovský magazín Bohoušek.cz. Na tradiční výroční redakční sraz však došlo až v pondělí 23. října. Tentokrát jsme za místo setkání zvolili Radlice, kde se začala v devadesátých letech na Křížové ulici v bývalé viniční usedlosti, později voskářce, ještě později drážním domku Buštěhradské dráhy, ještě o něco později domku Československých státních drah a úplně nejpozději prostě domku Halbychových odvíjet činnost naší (s Bestem) prodejničky Orin, na jejíž půdě vyrostlo Pražské sdružení žlutého kvítku, v září před třiceti lety Pražská pobočka Sdružení přátel Jaroslava Foglara, a kde jsme společně všichni tři tehdejšími možnými prostředky začali šířit informace z foglarovského světa. Sem se tedy táhnou i kořeny pozdějšího vzniku internetového Bohouška, bez základů z Radlic by možná nikdy na svět nepřišel.

Alpín a Best před bývalou VoskářkouDomek stál naproti schodům od Koulky, tam, co teď na fotografii u křovisek stojíme s Bestem. Zem se po něm slehla při výstavbě kousku pražského městského okruhu (dole pod křovinami) spojujícího tunel Mrázovka a Zlíchovský tunel.
Svíčka od Voskářky (2023)Best, který pořád něco kutí, vykutil krátce před srazem limitovanou sérii sojové (?) svíčky a na sklo vyleptal nápis Voskářka – a touto limitovanou sérií právě na místě bývalé staré voskářky nás s Krizmenem obdaroval a dojal, čímž je série rozebrána 🙂.
Bývalý DDMT (a sídlo redakce Kamaráda) - 2023Cestou jsme se zastavili i u bývalého domu redakcí dětských časopisů, kde jsme měli právě v půlce devadesátek příležitost přičichnout k časopisecké tvorbě – při krátkém pokusu o nový dětský titul Kamarád.
Redakce Bohouška 23.10.2023Uplynulý redakční rok jsme probrali a o plánech nového roku jsme klábosili na závěr dne v místní restauraci U svaté Anny uprostřed fotografií starých Radlic.
Takže fakt 23 let a za tu dobu 4 500 článků a stejné množství obrazového materiálu.
A pořád nás to baví! 🙂

Pro zájemce přidávám odkaz na Krizmenův článek Střípky z historie Bohouška.


Foglarovské výroky
"Sundejte si opasky, boty, podvazky - zkrátka všechno, co vás tísní!" - Mirek Dušín Rychlým šípům při přípravě k spánku na zimní výpravě na chatě Červenáčkova strýčka.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
 • 23. 1. 2024 - 25 let od úmrtí Jaroslava Foglara - Jestřába
 • 13 otázek - kvízy
  Nejkomentovanější
  Vyšlo od roku 2018...
  28. 12. 2023
  Počet komentářů: 24

  Premiéru dokumentárního portrétu Marko Čermák - poslední romantik uvede Česká televize 3. ledna
  27. 12. 2023
  Počet komentářů: 1

  Jihlavský Jan Tleskač
  30. 12. 2023
  Počet komentářů: 1

  Dobrý foglarovský rok 2024
  31. 12. 2023
  Počet komentářů: 1

  Tříkrálová cukrárna devátým rokem desátého ledna. Poprvé v režii Bratrstva Kočičí pracky
  03. 01. 2024
  Počet komentářů: 1

  Z archivu: Vyfoť Ježka v kleci (5)
  20. 01. 2024
  Počet komentářů: 1

  reklama

  * Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
  * Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  * Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
  * Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
  * Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .