| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Setkání skautských sběratelů na Hlavním nádraží v Praze

[ Autor: Tomáš Hromádka - Krizmen | zařazeno: 13. 10. 2001 | přečteno 3398 ]

V sobotu 13. října se nesetkali skauti a skautky na lavičkách pražského "sherwoodu", nýbrž v Kulturním sále Hlavního nádraží - ve staré budově.K vidění, výměně či zakoupení byla stará vydání Junáků, Hlasatelů, Vpředů, mnohá prastará a často jinde nesehnatelná vydání Foglarovek a jiných dobrodružných knih, zpravodajů, skautských zpěvníků, odznaků, pohlednic, razítek a dalšího sběratelského materiálu, který souvisí s nějvětší organizací dětí a mládeže jak v naší republice, tak i na celém světě. Sjeli se zájemci o tuto problematiku doslova z celé republiky a živý ruch zde trval až do pozdního dopoledne. Přítomni byli mj. i členové výkonného výboru Sdružení přátel Jaroslava Foglara, kteří zájemcům nabízeli tiskoviny sdružení (časopis Bobří stopou, pohlednice, zpravodaje a kartičky "ulčovky," po kterých se jen zaprášilo). Zájemci se mohli na plakátcích dozvědět též o připravovaném Memoriálu Jana Tleskače, jenž proběhne 17. listopadu v Karlínském DDM - Spektrum.


Foglarovské výroky
„S vaší pomocí chci udělat Stínadla takovými, jakými byla za dob Vojtěcha Vonta. Při památce mrtvého Roberta Komoura slibuji, že pokud budu na místě, které jste mi svěřili, nedopustím, aby bylo ve Stínadlech pošlapáváno právo a čest a porušována svornost. Už nikdy nesmí mezi námi vzniknout nesvár, už nikdy nesmí být porušena vontská tradice. Žlutá je barva naše!“ - prohlášení čerstvě zvoleného nového Velkého Vonta Vládi Dratuše po volbě 8. dubna.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2023
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .