| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Setkání skautských sběratelů na Hlavním nádraží v Praze

[ Autor: Tomáš Hromádka - Krizmen | zařazeno: 13. 10. 2001 | přečteno 3815 ]

V sobotu 13. října se nesetkali skauti a skautky na lavičkách pražského "sherwoodu", nýbrž v Kulturním sále Hlavního nádraží - ve staré budově.K vidění, výměně či zakoupení byla stará vydání Junáků, Hlasatelů, Vpředů, mnohá prastará a často jinde nesehnatelná vydání Foglarovek a jiných dobrodružných knih, zpravodajů, skautských zpěvníků, odznaků, pohlednic, razítek a dalšího sběratelského materiálu, který souvisí s nějvětší organizací dětí a mládeže jak v naší republice, tak i na celém světě. Sjeli se zájemci o tuto problematiku doslova z celé republiky a živý ruch zde trval až do pozdního dopoledne. Přítomni byli mj. i členové výkonného výboru Sdružení přátel Jaroslava Foglara, kteří zájemcům nabízeli tiskoviny sdružení (časopis Bobří stopou, pohlednice, zpravodaje a kartičky "ulčovky," po kterých se jen zaprášilo). Zájemci se mohli na plakátcích dozvědět též o připravovaném Memoriálu Jana Tleskače, jenž proběhne 17. listopadu v Karlínském DDM - Spektrum.


Foglarovské výroky
"Sundejte si opasky, boty, podvazky - zkrátka všechno, co vás tísní!" - Mirek Dušín Rychlým šípům při přípravě k spánku na zimní výpravě na chatě Červenáčkova strýčka.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
 • 23. 1. 2024 - 25 let od úmrtí Jaroslava Foglara - Jestřába
 • 13 otázek - kvízy
  Nejkomentovanější
  reklama

  * Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
  * Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  * Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
  * Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
  * Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .