| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Návrh zákona o práci s dětmi a mládeží - veřejná diskuse

[ Autor: Milan Lebeda - Alpín | zařazeno: 7. 1. 2002 | přečteno 455 ]

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy předkládá k veřejné diskusi návrh paragrafovaného znění zákona o práci s dětmi a mládeží. Připomínky lze zasílat na MŠMT do 31. 1. 2002.Od první verze věcného záměru zákona z roku 2000 (tehdy ještě s názvem "zákon o úpravě některých otázek týkajících se dětí a mládeže a o změně některých zákonů", zkráceně "zákon o mladé generaci") se na základě předchozích veřejných diskusí i setkání pracovníků s dětmi a mládeží s pracovníky odboru pro mládež MŠMT pokročilo k podstatným úpravám znění návrhu, zestručnění, vypadly některé celky, které budou řešeny jiným předpisem (např. dobrovolnictví). Současně předkládaná verze se tedy zúžila na povinnosti správních úřadů a územních samosprávných celků, na povinnosti organizátorů akcí a činností pro děti a mládež a na určení podmínek, které musí splňovat osoby pracující s dětmi a mládeží. S trochou nadsázky lze tedy říci, že ze zákona o mladé generaci se stal zákon o oddílových vedoucích. Návrh paragrafovaného znění zákona o práci s dětmi a mládeží ZDE. Předchozí verze návrhů, historie příprav zákona od roku 1989, diskusní fórum a konference k problematice ZDE.


Foglarovské výroky
„336 bedniček! U všech všudy, to je už hezká hromádka! Kde je budeme shánět, to nevím!“ - Pavel k Ludvovi po výpočtu pro stavbu chaty v Jezerní kotlině.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .