| STÍNADLA |
Bohousek Zde
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Stezkami lesní moudrosti - woodcrafterské fórum k 100. výročí založení hnutí

[ Autor: Milan Lebeda - Alpín | zařazeno: 1. 2. 2002 | přečteno 408 ]

V roce 2002 tomu bude 100 let od roku, kdy Ernest Thompson Seton založil první kmen woodcrafterského hnutí.
Toto výročí je příležitostí k tomu zastavit a zamyslet se. Proto se pod záštitou Ligy lesní moudrosti - The Woodcraft League připravuje na 11.-12. května 2002 woodcrafterské fórum.
Základním schématem připravovaného fóra budou vystoupení v délce 10 minut, ve kterých mohou zájemci přednést své úvahy. Woodcrafterské fórum Stezkami lesní moudrosti je určeno komukoli bez rozdílu, nehledě na příslušnost k hnutím a organizacím, nehledě na názorové postoje. Je určeno všem, pro něž woodcraft něco znamenal a znamená v jejich životě. Připravované fórum chce především hledat cesty woodcraftu do budoucnosti, ale chce se též ohlédnout za minulostí.
Níže vám nabízíme několik tématických okruhů o nichž si myslíme, že jsou zajímavé pro zamyšlení. Těchto témat by se měly týkat vaše příspěvky do programu fóra. Zveme vás k přímé účasti v programu fóra, pokud máte co říci k těmto otázkám a případně otázkám jiným, které vy sami považujete za důležité!1. téma: Úloha woodcraftu v dnešním světě a jeho poslání v jedenadvacátém století.
2. téma: Úvahy o woodcraftu v posledních letech po obnovení Ligy a hlouběji v minulosti.
3. téma: Woodcraft: co se přežilo a co je stále živé.
4. téma: Woodcraft ve vztahu k jiným hnutím.
5. téma: Různé myšlenky ve vztahu k woodcraftu, které považuji za důležité.
Podmínkou zařazení do programu je zaslání příspěvku v písemné podobě, pokud možno na disketě, na níže uvedené adresy pořadatelů, do 15. března 2002. Pokud nemáte k dispozici počítač, kontaktujte jednoho z pořadatelů a dohodněte se s ním na způsobu doručení vašeho příspěvku. Pokud se nemůžete fóra zúčastnit osobně, ale přesto byste chtěli, aby vaše úvaha na fóru zazněla, pošlete svůj příspěvek podle uvedených pravidel. Pokud to bude z časových důvodů možné, příspěvek bude v rámci programu přečten.

Pořadatelé nebudou pochopitelně do příspěvků nijak zasahovat, mohou autora vyzvat k jeho zkrácení, pokud zjistí, že by svým rozsahem zřejmě přesáhl stanovený časový limit.

Fóra se mohou zúčastnit i osoby, které nevystoupí s úvahou, ale chtějí být jen posluchači.

V rámci fóra bychom rádi připravili též doprovodný program, který může zahrnovat výstavu, recitační vstup, panelovou diskusi, a podobně. K jeho realizaci potřebujeme pomoc dalších dobrovolníků. Uvítáme proto co nejdříve nabídky vaší pomoci a konkrétní nápady!!!

Fórum bude pravděpodobně víkendovou akcí s tím, že hlavní část programu proběhne v sobotu. Bude se konat v Praze, v aule Základní školy Nad Parkem na Zbraslavi. Zájemci budou mít možnost v objektu školy přespat, je možné spát díky pěknému prostředí i venku.

Zájemci o účast na woodcrafterském fóru, hlašte se na níže uvedených adresách pořadatelů. Pokud se nám přihlásíte k účasti, zašleme vám pozvánku s programem a s přesnými údaji o místu a čase konání akce.

Martin Kupka - Logan
Jiří Červinka - Brko

Kontaktní adresy pořadatelů:

Martin Kupka, Na Vyhlídce 181, 252 06 Měchenice,
e-mail: martin.kupka@volny.cz

Jiří Červinka, Bachova 14, 149 00 Praha 4,
e-mail: brko@malypruvodce.cz


Foglarovské výroky
„Křičte si na mne, řežte si mne, mučte si mne chlebovou polívkou - přece jsem nejšťastnějším chlapcem: Vždyť jsem viděl Rychlé šípy!“ - Tlouštík v den svého prvního setkání s Rychlými šípy.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
Vyšlo od roku 2018...
19. 03. 2024
Počet komentářů: 24

Jan Trojan - Roy: "Foglarovo dítě"
19. 03. 2024
Počet komentářů: 5

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .