| STÍNADLA |
Bohousek Zde
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Literární soutěž o přírodě a trampování Trapsavec - již 28. ročník

[ Autor: Milan Lebeda - Alpín | zařazeno: 14. 2. 2002 | přečteno 430 ]

Nejenom v trampských kruzích proslavená soutěž je tematicky zaměřena na práce (povídky a básně) zasvěcené přírodě a trampování. V průběhu předchozích 27. ročníků se mezi účastníky skromně objevila jména, se kterými se i díky "vypsání" a úspěchu v Trapsavci můžeme nyní setkávat ve sdělovacích prostředcích jako s profesionály. Možná se štěstí přilepí i na vás. Jak na to:Soutěží se ve třech kategoriích dle věku a předchozích úspěchů: próza a poezie do 23 let, próza a poezie nad 23 let, kategorie oldpsavců (ti, kteří získali v Trapsavci tři ceny a víc bez ohledu na věk) - próza a poezie. Nejlépe ohodnocená práce bez rozdílu kategorie získává hlavní cenu - Zlatého Trapsavce. Každý účastník může do soutěže zaslat maximálně tři povídky s rozsahem do čtyř stran A4 a maximálně tři básně - celkem šest prací. Každou práci pošlete v devíti nepodepsaných kopiích (8x pro porotce a 1x archiv). K pracem je nutno připojit lístek se jménem a adresou, rodným číslem a ofrankovanou obálkou se zpáteční adresou účastníka (pro zaslání zvadla na slavnostní poheň - předávání cen). Organizátoři Trapsavce se zavazují oslovit alespoň dva autory (autorky) účastnící se soutěže a nejpozději do jednoho roku od vyhlášení výsledků jim vydat sbírku. Účastí v soutěži dává autor pořadatelům právo uveřejnit jeho práce v každoročně vydávaném sborníku soutěže, nebo je použít pro propagaci soutěže ve spřátelených časopisech. Uzávěrka 28. ročníku je 30. dubna 2002. Kontakt a informace: Sdružení Avalon, Iva Spurná - Draculea, Komořanská 87/13, Praha 4, 143 00


Foglarovské výroky
"Rozsviťte si čaj!" - spiritista pan Pilgram mladému J. Foglarovi.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
Vyšlo od roku 2018...
19. 03. 2024
Počet komentářů: 24

Ocenění a vyznamenání pro Jaroslava Foglara
16. 04. 2024
Počet komentářů: 9

Jan Trojan - Roy: "Foglarovo dítě"
19. 03. 2024
Počet komentářů: 5

Saturnin a Stínadla - aneb Setkání Lídy Baarové a Adiny Mandlové v Havlově vaně
04. 04. 2024
Počet komentářů: 1

Foglarovskou ročenku 2023 bude distribuovat skautská nadace
16. 04. 2024
Počet komentářů: 1

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .