| STÍNADLA |
Bohousek Zde
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Odvážným dětem třetím rokem Cena za odvahu

[ Autor: Milan Lebeda - Alpín | zařazeno: 14. 2. 2002 | přečteno 461 ]

Většinou zůstanou mimo "světla reflektorů". Většinou to, co vykonají, by většina nevykonala. Většinou to považují za samozřejmost, o které není potřeba vést dlouhé řeči. Díky jejich "samozřejmému" činu většinou nemusí pro tentokrát zčernat nejčernější okénko černé kroniky. Díky jim je někomu radostněji... Většinou se o nich nedovíme. Víte o výjimečných činech dětí? Společnost EPIC vyhlašuje letos již třetí ročník celostátního ocenění "Cena za odvahu" pro děti od tří do čtrnácti let. Do konce dubna mohou rodiče, kamarádi, učitelé a další lidé zasílat příběhy dětí, které v roce 2001 buď projevily statečnost při boji o svůj vlastní život, nebo svojí statečností pomohly v těžké situaci někomu jinému.Chlapec, který zachránil život dětem, pod nimiž se prolomil led, jiný chlapec, který jako náhodný svědek nehody dokázal poskytnout první pomoc zraněným, dívka, které nebylo lhostejné, že její spolužačka je obětí šikany, jiná dívka, která svou osobní statečností překonala nečinnost dospělých, když se zasadila o to, aby invalidní spolužák mohl stejně jako ostatní děti navštěvovat plavecký bazén. Je mezi námi mnoho dětí, které si zaslouží obdiv a úctu nás ostatních. Je jen naše chyba a naše smůla, že o nich nevíme. O nápravu naší nevědomosti se letos již potřetí snaží společnost EPIC. Do konce dubna mohou rodiče, kamarádi, učitelé a další lidé zasílat příběhy dětí, které v roce 2001 buď projevily statečnost při boji o svůj vlastní život, nebo svojí statečností pomohly v těžké situaci někomu jinému. "Z každého regionu postoupí jeden vybraný aktér příběhu do republikového finále, které se uzavře v červnu slavnostním předáním Cen za odvahu," říká za organizátory Lucie Straková. Česká varianta ocenění navazuje na podobnou cenu, která se již přes dvacet let udílí dětem ve Velké Británii. Děti jsou za svou odvahu a statečnost odměňovány vévodkyní z Kentu. A jak se do Ceny za odvahu zapojit? Stačí, abyste se rozhlédli ve svém okolí, zda najdete dítě, které by si takové ocenění zasloužilo, jeho příběh pak zašlete na adresu: EPIC, a. s., Lucie Straková, Cena za odvahu, Karlovo náměstí 24, 110 00, Praha 1.
Foglarovské výroky
„Křičte si na mne, řežte si mne, mučte si mne chlebovou polívkou - přece jsem nejšťastnějším chlapcem: Vždyť jsem viděl Rychlé šípy!“ - Tlouštík v den svého prvního setkání s Rychlými šípy.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
Vyšlo od roku 2018...
19. 03. 2024
Počet komentářů: 24

Jan Trojan - Roy: "Foglarovo dítě"
19. 03. 2024
Počet komentářů: 5

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .