| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Otakar Batlička v Národním osvobození

[ Autor: Milan Lebeda - Alpín | zařazeno: 6. 12. 2003 | přečteno 404 ]

Rozsáhlý článek s fotografiemi pod názvem "Správný chlap Otakar Batlička" přináší na dvou stranách čtrnáctideník Českého svazu bojovníků za svobodu a Československé obce legionářské Národní osovobození č. 25-26 z 4. 12. 2003.
Fundovaný autor Jaroslav Čvančara rozsáhle informuje o Batličkově životě včetně jeho samého smutného závěru v koncentračním táboře Mauthausen. Pro řadu Batličkových příznivců bude zajímavé opravit si informace o posledních chvílích Otakara Batličky a způsobu ukončení jeho života, kolem čehož se v průběhu dlouhých let vyskytovaly nejasnosti.Zmíněna je samozřejmě i Batličkova autorská povídkářská spolupráce s Mladým hlasatelem a jeho redaktory Jaroslavem Foglarem i Karlem Burešem.

Čtrnáctideník Národní osvobození vydává Ústřední výbor Českého svazu bojovníků za svobodu, redakce sídlí na adrese Legerova 22, 120 00 Praha 2, tel.: 224 261 581. ČSBS jej vydává ve vydavatelství a nakladatelství Sdružení MAC, U Plynárny 85, 101 00 Praha 10, tel.: 272 016 638. Na těchto adresách se o Národním osvobození, které se na novinových stáncích prakticky nevyskytuje, lze informovat.

Související článekZDE


Foglarovské výroky
"Sundejte si opasky, boty, podvazky - zkrátka všechno, co vás tísní!" - Mirek Dušín Rychlým šípům při přípravě k spánku na zimní výpravě na chatě Červenáčkova strýčka.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
 • 23. 1. 2024 - 25 let od úmrtí Jaroslava Foglara - Jestřába
 • 13 otázek - kvízy
  Nejkomentovanější
  reklama

  * Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
  * Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  * Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
  * Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
  * Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .