| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Skautská nadace Jaroslava Foglara: Dárek od srdce

[ Autor: Napsali jste nám | zařazeno: 1. 7. 2009 | přečteno 2962 ]

Ve čtvrtek 25. 6. 2009 došlo v prostorách penzionu v ulici U Jam, v Plzni Bolevci k předání obrázků, které skauti z 36. oddílu Lasičky ze střediska "5. květen" vyrobili jako výzdobu a malý dárek místním obyvatelům. Odpoledne bylo vyvrcholením projektu "Dárek od srdce", který finančně podpořila Skautská nadace Jaroslava Foglara. Na svých pravidelných schůzkách skauti z Doubravky vyrobili obrázky, které pak umístili do společných prostor penzionu. Kromě samotné instalace pokračovalo odpoledne posezením, nechyběla kytara, krásné písničky a pekly se i vuřty. Počasí bohužel na plánovanou letní zahradní pár ty nevypadalo, přesto se nám podařilo strávit několik chvil ve vzájemné pohodě. To odpoledne se potkaly dvě generace, které si vzájemně mohou zajisté hodně předat, generace dětí a generace babiček a dědečků. A protože věříme v dobré skutky, jsme rádi, že jsme jedním takovým mohli udělat radost tam, kde ji potřebují.
Skauti a skautky z 36. oddílu Lasičky Plzeň Doubravka Plzeňský deník, 29.6.2009


Foglarovské výroky
„S vaší pomocí chci udělat Stínadla takovými, jakými byla za dob Vojtěcha Vonta. Při památce mrtvého Roberta Komoura slibuji, že pokud budu na místě, které jste mi svěřili, nedopustím, aby bylo ve Stínadlech pošlapáváno právo a čest a porušována svornost. Už nikdy nesmí mezi námi vzniknout nesvár, už nikdy nesmí být porušena vontská tradice. Žlutá je barva naše!“ - prohlášení čerstvě zvoleného nového Velkého Vonta Vládi Dratuše po volbě 8. dubna.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2023
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
Vyšlo od roku 2018...
11. 02. 2023
Počet komentářů: 23

V dubnu vyjde první díl Foglarových deníků
07. 02. 2023
Počet komentářů: 16

„Sedm kulí“ ze 142 kolegia Akademie Jaroslava Foglara
24. 01. 2023
Počet komentářů: 13

Vlastimil Toman a jeho (foglarovský) svět
11. 02. 2023
Počet komentářů: 7

Celý den drobně prší - výbor z deníků Jaroslava Foglara (1920–1937)
17. 03. 2023
Počet komentářů: 6

Z mozaiky 143. kolegia Akademie Jaroslava Foglara
03. 03. 2023
Počet komentářů: 5

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .