| STÍNADLA |
Bohousek Zde
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Právo: Klubová loď asi ustoupí nové plavební komoře

[ Autor: Bohoušek | zařazeno: 4. 7. 2009 | přečteno 3686 ]

Dnešní deník Právo ve své pražské a středočeské příloze uvádí, že ...Klubovou loď Praha 1 zřejmě mít nebude. Nejspíš tak zhasne sen prosazovaný radním této městské části Filipem Dvořákem (ODS), uvádět v život dílo spisovatele Jaroslava Foglara. Prosadit přejmenování bezejmenné uličky poblíž Řásnovky na uličku Ve Stínadlech se mu povedlo. S lodí nyní narazil.
Je radní takovým milovníkem Rychlých šípů? Opozice tvrdí, že velkou roli hrají ryze rodinné důvody. Dvořákova manželka, galeristka Olga Dvořáková, se za svobodna jmenovala Foglarová a s autorem Rychlých šípů byla v přízni. Loď měla kotvit u Střeleckého ostrova, s jehož revitalizací nyní radnice Prahy 1 začíná.
....
Ředitelství vodních cest totiž oprášilo desítky let starý záměr a začalo ověřovat zprůjezdnění Staroměstské laguny, která je dosud otevřena pouze shora, komorou Mánes.
....


Foglarovské výroky
„Křičte si na mne, řežte si mne, mučte si mne chlebovou polívkou - přece jsem nejšťastnějším chlapcem: Vždyť jsem viděl Rychlé šípy!“ - Tlouštík v den svého prvního setkání s Rychlými šípy.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
Vyšlo od roku 2018...
19. 03. 2024
Počet komentářů: 24

Jan Trojan - Roy: "Foglarovo dítě"
19. 03. 2024
Počet komentářů: 5

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .