| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

ČRO 6: V Praze byla odhalena památní deska Jaroslava Foglara

[ Autor: Napsali jste nám | zařazeno: 9. 7. 2009 | přečteno 3415 ]

Zřejmě nejslavnějšího českého autora dobrodružných knížek pro děti Jaroslava Foglara od pondělka připomíná pamětní deska v Praze. Na domě v Korunní ulici, kde spisovatel a známý propagátor skautu prožil se svou matkou téměř celý život, ji nechali nainstalovat Foglarovi známí z Junáku a městská část Praha 2. Slavnostní odhalení, kterého se i přes deštivé počasí zúčastnilo asi padesát Foglarových příznivců, se konalo v den 102.výročí jeho narození. Na Jestřába, jak se autorovi Rychlých šípů mezi skauty přezdívalo, si zavzpomínal i jeho kamarád a dnes zřejmě nejstarší člen oddílu Dvojky Jiří Navrátil. "Nejvíc vzpomínám na ty měsíční noci v kraji u Sázavy," řekl. Podle něj Foglarova tvorba zaujme i dnešní děti, ale oslovuje je v mladším věku než dřív. Foglarovi příznivci si při odhalení desky také připomněli dobu mládí a dobrodružství na skautských táborech i zpěvem písně My pluli dál a dál a dalších šlágrů k táboráku.
Zdroj: Zprávy Radia Praha: Pondělí, 6. červenec, 2009, Autor: Josef Kubeczka


Foglarovské výroky
„Vař se, vař, čajíčku - vždyť času už jenom chvilička a Rychlé šípy jsou tu co nevidět!!“ - Dlouhé Bidlo vařící uspávací čaj na schůzku s Rychlými šípy „na usmířenou“
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .