| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Pardubický deník (9.1.2010): Politici v roli Rychlých šípů

[ Autor: Napsali jste nám | zařazeno: 9. 1. 2010 | přečteno 3048 ]

Lidová tvořivost nezná mezí! Čím aktuálnější a palčivější téma, tím více ironických a komických odkazů jsou k němu lidé schopní vymyslet. Teď se třeba v jednom komiksu, který koluje po internetu, o záměr modernizovat spalovnu odpadů v Rybitví zajímají i populární postavy dobrodružných románů Jaroslava Foglara. Rychlé šípy se dohadují, zda spalovnu postavit na domovské Druhé straně nebo ji radši přesunout do Stínadel. Není to vlastně zase až takovým překvapením, protože boj většiny Pardubáků i obyvatel okolních obcí Foglarovo dílo v lecčems připomíná. Zástupci firmy AVE CZ jsou po veřejném projednávání mnoha lidmi vnímáni jako nechvalně proslulé Bratrstvo kočičí pracky. A politici se v tomto případě sveřepě jako Rychlé šípy postavili na stranu "svých" voličů. O post Mirka Dušína zatím svou aktivitou bojují hlavně primátor Jaroslav Deml a náměstek hejtmana Jan Tichý.


Foglarovské výroky
„S vaší pomocí chci udělat Stínadla takovými, jakými byla za dob Vojtěcha Vonta. Při památce mrtvého Roberta Komoura slibuji, že pokud budu na místě, které jste mi svěřili, nedopustím, aby bylo ve Stínadlech pošlapáváno právo a čest a porušována svornost. Už nikdy nesmí mezi námi vzniknout nesvár, už nikdy nesmí být porušena vontská tradice. Žlutá je barva naše!“ - prohlášení čerstvě zvoleného nového Velkého Vonta Vládi Dratuše po volbě 8. dubna.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2023
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
Vyšlo od roku 2018...
11. 02. 2023
Počet komentářů: 23

V dubnu vyjde první díl Foglarových deníků
07. 02. 2023
Počet komentářů: 16

„Sedm kulí“ ze 142 kolegia Akademie Jaroslava Foglara
24. 01. 2023
Počet komentářů: 13

Vlastimil Toman a jeho (foglarovský) svět
11. 02. 2023
Počet komentářů: 7

Celý den drobně prší - výbor z deníků Jaroslava Foglara (1920–1937)
17. 03. 2023
Počet komentářů: 6

Z mozaiky 143. kolegia Akademie Jaroslava Foglara
03. 03. 2023
Počet komentářů: 5

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .