| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Víkend Dnes (27.3.2010): Byznys s příchutí nostalgie

[ Autor: Napsali jste nám | zařazeno: 31. 3. 2010 | přečteno 3694 ]

V článku o antikvariátech s píše: "Procházíme mezi policemi a zastavujeme u mých oblíbených dobrodružných knih. Některé z nich mají hodnotu zlata, hlavně ty, které ilustroval malíř Zdeněk Burian, jiných, jako foglarovek ze šedesátých let, je tu hromada za pár korun. První vydání knihy Přístav volá od Jaroslava Foglara z roku 1934 se však nabízí i za třicet tisíc.
Podobně Syn lovce medvědů od Karla Maye z Vilímkovy knihovny mládeže dospívající, vydaný z roku 1888, vyjde i na desítky tisíc korun. "Kdyby měl nedejbože obálku, to bychom se dostali možná na sto tisíc," tvrdí Hulla.
Tolik bych za mayovku asi nedal, ale ceny prý půjdou dolů. "Dnešním klukům už ale Burian ani Foglar moc neřeknou, vyrůstají v jiném světě a čtou o trpajzlíkách a elfech," vysvětluje Hulla.


Foglarovské výroky
„S vaší pomocí chci udělat Stínadla takovými, jakými byla za dob Vojtěcha Vonta. Při památce mrtvého Roberta Komoura slibuji, že pokud budu na místě, které jste mi svěřili, nedopustím, aby bylo ve Stínadlech pošlapáváno právo a čest a porušována svornost. Už nikdy nesmí mezi námi vzniknout nesvár, už nikdy nesmí být porušena vontská tradice. Žlutá je barva naše!“ - prohlášení čerstvě zvoleného nového Velkého Vonta Vládi Dratuše po volbě 8. dubna.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2023
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .