| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Ve škole vzpomínali na Jestřába

[ Autor: Bohoušek | zařazeno: 13. 1. 2011 | přečteno 3991 ]

O životě a díle Jaroslava Foglara besedoval dnes s žáky chuchelské základní školy člen SPJF T. Hromádka - Krizmen. V rámci hodiny literatury představil Jestřába jako člověka, skautského vůdce ale zejména jako spisovatele a redaktora. Děti měly možnost slyšet z CD autentické vzpomínání Jaroslava Foglara na své literární začátky, a známé písničky Rychlé šípy a Jižní kříž. Také zkoušely vyjímat ježka z klece, viděly historické vydání Mladého hlasatele a množství foglarovek. Závěr besedy byl zakončen soutěží ve znalostech z života a díla legendárního spisovatele o časopisy a také populární kartičky zvané "ulčovky".


Foglarovské výroky
„336 bedniček! U všech všudy, to je už hezká hromádka! Kde je budeme shánět, to nevím!“ - Pavel k Ludvovi po výpočtu pro stavbu chaty v Jezerní kotlině.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .