| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Dnes naposled...

[ Autor: Napsali jste nám | zařazeno: 28. 7. 2011 | přečteno 6790 ]

... se naskytla poslední příležitost projít si výstavu o letectví v jihlavském obchodně-zábavním centru City Park. Kromě kosmických zajímavostí, balónů a raketoplánů, si tam návštěvníci mohli prohlédnout i legendární kolo, jehož autor se inspiroval knihou Jaroslava Foglara Záhada hlavolamu. Plán tohoto kola byl údajně ukryt v hlavolamu, kterému se říká ježek v kleci. O toto tajemství se utkala parta Rychlých šípů s postavami z tajemných Stínadel. Když Foglar psal svou knihu, podle Jihlavského deníku žádné funkční létající kolo ještě neexistovalo.


Foglarovské výroky
„Vař se, vař, čajíčku - vždyť času už jenom chvilička a Rychlé šípy jsou tu co nevidět!!“ - Dlouhé Bidlo vařící uspávací čaj na schůzku s Rychlými šípy „na usmířenou“
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .