| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Bohoušek doporučuje
Město jako přízrak - Pražské inspirace Jaroslava Foglara
Město jako přízrak - Pražské inspirace Jaroslava Foglara
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Mostecký deník (21.11.2011): Skauti mají jinan

[ Autor: Napsali jste nám | zařazeno: 26. 11. 2011 | přečteno 4674 ]

Skautské středisko Most vysadilo jinan dvoulaločný (ginkgo biloba ) u kostela v Mostě. Skauti si tím připomněli 100 let skautingu v Čechách. Jinan je známý strom z knih Jaroslava Foglara, který psal příběhy se skautskou tématikou. Mostečtí skauti již vysadili několik stromů v Mostě. Jedním z prvních byla lípa srdčitá u fontány v ul. J. Skupy, vysazená v roce 1998 k 80. letům vzniku samostatného českého státu. Další strom skauti vysadili ve spolupráci s magistrátem k 90. letům skautingu na Mostecku. Všechny akce mohly proběhnout díky odboru životního prostředí a odboru komunálního hospodářství.


Foglarovské výroky
„Vánoce jsou svátky dobrot, vánoček, cukroví, hrozinek a dobrých činů, říkali nám dnes ve škole! Udělejme také něco dobrého!“ - Rychlonožka na předvánoční klubovní schůzce Rychlých šípů.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Bohoušek před 20 lety
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .