| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Bohoušek doporučuje
Město jako přízrak - Pražské inspirace Jaroslava Foglara
Město jako přízrak - Pražské inspirace Jaroslava Foglara
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

MF Dnes (14.12.2011): Na voru mezi divochy. Arnošt Goldflam zve do pralesa

[ Autor: Napsali jste nám | zařazeno: 26. 12. 2011 | přečteno 2903 ]

Na dobrodružnou výpravu po Amazonce vezme diváky v brněnském Mahenově divadle dramatik a režisér Arnošt Goldflam a mimo jiné se vyznává k tomu, že četl foglarovky: "Baví mě literatura pro ty, již se rádi nechávají unášet prostými příběhy, kde dobří vítězí – ovšemže po mnohých patáliích – nad zlými, kde láska je osudová, věci jsou čtenáři jasné a prosté," vysvětluje výběr předlohy Goldflam a dodává, že každý člověk touží po spravedlnosti, a proto verneovky stále fascinují. "Přejeme si napínavé příběhy s dobrým koncem, protože se ve vlastním životě přesvědčujeme, že věci bývají často složité a ten život mnohdy docela těžký," uvádí autor, kterého prý vždy bavily příběhy Karla Maye, Jaroslava Foglara a také Julesa Verna. "Těch statečných hrdinů, roztržitých vědců, něžných dívek a opuštěných matek, které je třeba chránit!" říká Goldflam.


Foglarovské výroky
„Vánoce jsou svátky dobrot, vánoček, cukroví, hrozinek a dobrých činů, říkali nám dnes ve škole! Udělejme také něco dobrého!“ - Rychlonožka na předvánoční klubovní schůzce Rychlých šípů.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Bohoušek před 20 lety
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .