| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Lidové noviny (17.3.2012): Skauting vychovává k odboji. Už sto let

[ Autor: Napsali jste nám | zařazeno: 17. 3. 2012 | přečteno 3989 ]

Hnutí, slavící u nás kulatiny, získalo pověst legendy už proto, že bylo zakazováno. Vypovídá o tom kniha Skautské století i výstava Trochu lepší svět: Století skautingu, která začíná ve středu v Muzeu hlavního města Prahy.
Kdo je to skaut? Ten, kdo od dětství pěstuje kázeň, lásku k vlasti i k přírodě. Ten, kdo si hraje v lese na indiány a zamrzl v tom. Ten, kdo propadl kouzlu Jaroslava Foglara. V Česku se odpovědi liší víc než jinde. I tím je zdejší skauting specifický.
Specifikum je dáno už tím, že ačkoliv český skauting slaví 100 let, ono století bylo přerušované – hned zkraje první světovou válkou, pak nacistickou okupací, poté komunistickým pučem a ještě později normalizací. Nic z toho skauting nezlomilo, i když býval úředně potlačován a zakazován. To je pěkný doklad jeho životaschopnosti a užitečnosti.

(...)
Z článku Zbyňka Petráčka


Foglarovské výroky
„Vař se, vař, čajíčku - vždyť času už jenom chvilička a Rychlé šípy jsou tu co nevidět!!“ - Dlouhé Bidlo vařící uspávací čaj na schůzku s Rychlými šípy „na usmířenou“
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .