| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Dobřichovické kukátko 2/2012: A. B. Svojsík a Dobřichovice

[ Autor: Tomáš Hromádka - Krizmen | zařazeno: 19. 6. 2012 | přečteno 3207 ]

V letošním druhém čísle Dobřichovického kukátka - soukromého čtvrtletníku (aneb čtvero ročních dob v životě věcí, slov, nápadů, zvířat, lidí) je zveřejněn zajímavý článek Jany Váňové o zakladateli českého skautingu. Velmi podrobně je zmíněn jeho vztah k Dobřichovicům, včetně rodinných okolností (pocházela odsud jeho maminka Ludmila Havlíková). Pozoruhodné jsou informace o jeho zahraničních cestách nebo o Českém pěveckém kvartetu. Zmíněna je i jeho skautská zakladatelská úloha a okolnosti smrti.
Je velice pravděpodobné, že se v Dobřichovicích mohli setkal A. B. Svojsík s J. Foglarem (byť se spolu vídali i v Praze).


Foglarovské výroky
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Foglarovský svět a sametová revoluce
Bohoušek před 20 lety
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .