| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Zajímavost letošních komunálních voleb: Předseda Akademie Jaroslava Foglara chce zachránit Prokopské údolí

[ Autor: Tomáš Hromádka - Krizmen | zařazeno: 10. 10. 2014 | přečteno 3044 ]

Letošní volby do Zastupitelstva hl. m. Prahy, které se konají ve dnech 10. - 11. října přinesly překvapení mezi foglarovci. Předseda Akademie Jaroslava Foglara Mgr. Slavomil Janov kandiduje na 4. místě kandidátky s číslem 13 (jak symbolické), která se jmenuje Společnost proti developerské výstavbě v Prokopském údolí". V letáku, který zaslal kamarádům, tvrdí, že "nesmyslné a megalomanské projekty developerských firem a lobbistických skupin, které pod proklamacemi „rekultivace“ či „zvelebování“ dané přírodní oblasti usilují (nebo na okraji údolí již začaly své plány realizovat) o mohutnou výstavbu bytových domů a rezidencí, by nevratně změnily charakter území. Celou přírodní lokalitu by neúnosně zatížila automobilová doprava a další průvodní negativní jevy. Je nutno udělat vše, aby Prokopské údolí zůstalo i nadále ryzí přírodní perlou Prahy!" Na volebním lístku je u jména Mgr. Slavomila Janova uvedeno, že je předsedou Akademie Jaroslava Foglara, což v kombinaci s tím, že za jinou kandidátní listinu (Republika pro Prahu) kandiduje čtyřiadvacetiletý Adam Foglar (zřejmě má s Jaroslavem Foglarem velmi velmi vzdálené příbuzenské vztahy), znamená, že volební lístek se stane zajímavou sběratelskou záležitostí.


Foglarovské výroky
„Vytvořil jsem si Modrý život a snažím se jím žít, abych se stal pravým šlechticem. Ne titulem, ale svými činy, celým svým životem“ - Láďa Vilemín Jirkovi Dražanovi na vysvětlenou svého příkladného jednání.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2023
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
Historický přehled foglarovských organizací
31. 05. 2023
Počet komentářů: 10

Vyjde 11. Foglarovský sborník
20. 05. 2023
Počet komentářů: 4

Oživlé tváře představí i Jaroslava Foglara
02. 04. 2023
Počet komentářů: 4

Ocenění a vyznamenání pro Jaroslava Foglara
31. 05. 2023
Počet komentářů: 4

Připravuje se limitovaná knižní edice foglarovských filmových proužků. Jako první bude Záhada hlavolamu
01. 04. 2023
Počet komentářů: 3

Vyšla Ročenka foglarovce 2022
20. 04. 2023
Počet komentářů: 3

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .